Podłogi winylowe White Ceramic – jasny wybór do wnętrz!

Nie tylko latem biel święci swoje triumfy. Za sprawą podłóg winylowych marki Wicanders ten ponadczasowy kolor jeszcze skuteczniej przyciąga uwagę architektów. Panele White Ceramic zdadzą egzamin w każdym projekcie. W wersji solo są podstawą stylizacji ultranowoczesnych, w duecie innych barw i dodatków doskonałym punktem wyjścia do kreacji. Ciężko znaleźć powód, by na stałe nie zaprosić ich do domowego wnętrza…

Na podłodze spoczywa spory ciężar. Nie tylko bowiem musi efektownie wyglądać, ale też zachować swoją urodę na lata. Do tej pory takiej presji sprostać mogły materiały takie, jak naturalne drewno i kamień. Na domowe salony wkroczył jednak nowy gracz o dobrej prezencji – panel winylowy. Czas zatem na nowy wymiar aranżacji … w wersji White.

Stylowy uniwersalizm

Na przekór monotonii, utartym schematom dekoracyjnym podłogi White Ceramic z kolekcji Vinylcomfort Home pozwolą w niestandardowy sposób zaaranżować domowe „cztery kąty” – zarówno te o dużym, jak i małym metrażu. W niewielkich pomieszczeniach optycznie zwiększą one przestrzeń, w przestronnych apartamentach doskonale natomiast podkreślą nieskrępowaną swobodę aranżacyjną i nowatorską nutę projektu. Ich uniwersalna uroda dobrze komponować będzie się ze szkłem, stalą, a nawet betonem czy cegłą. Tak duże możliwości kreacji stylizowane panele zawdzięczają swojej oryginalnej fakturze. Niejednorodna kolorystyka w połączeniu z wyczuwalną nierównością materiału sprawiają, że podłogi Wicanders do złudzenia przypominają naturalny kamień. Podobnie, jak marmur czy trawertyn posiadają bowiem charakterystyczne cieniowania i nasycenie delikatnie ciemniejszym pigmentem, który nadaje wyjątkowej głębi i charakteru całej stylizacji.

Ponadczasowa inwestycja

Nie tylko uroda sprawia, że panele winylowe warto obsadzić w roli głównej każdej stylizacji. Dedykowana domowym wnętrzom linia Vinylcomfort Home stworzona została z myślą o zapewnieniu podłogom długiej egzystencji, a domownikom komfortu i wygody użytkowania. Jest to możliwe, ponieważ dzięki warstwie mocno sprasowanego korka posadzka winylowa przenosi bardzo duże obciążenia. Łatwiej to zrozumieć biorąc pod uwagę strukturalną budowę surowca. Pod wpływem nacisku mikrokomórki ulegają kompresji, dzięki czemu na powierzchni podłogi brak jest widocznych śladów wgłębień i załamań. Skuteczną ochroną przez uszkodzeniem, zarysowaniem, a nawet wilgocią jest z kolei wierzchnia powłoka wysokiej jakości winylu o grubości 0,3 mm. Wielowarstwowa struktura produktów z kolekcji Vinylcomfort Home o wymiarach 905 x 295 x 10,5 mm wzbogacona jest również o dwie warstwy korka, które powodują, że podłogę cechują doskonałe właściwości akustyczne, termiczne i amortyzujące. Ponadto, zintegrowany korkowy podkład izolacyjny nie wymaga zastosowania podłoża podpodłogowego. Układanie paneli jest szybkie i nie wiąże się z zakupem specjalistycznej chemii montażowej. Poszczególne elementy mocowane są jedynie na zatrzask, bez konieczności użycia kleju. Podłogi winylowe marki Wicanders równie bezproblemowe okażą się w pielęgnacji. Przysłowiową kropką nad „i” jest 15 lat gwarancji, które firma Wicanders udziela na panele winylowe z kolekcji Vinylcomfort Home na podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz 5 lat w pomieszczeniach komercyjnych.

Uniwersalne, ponadczasowe stylizacje wykorzystują materiały, które zarówno pod względem stylistyki, jak i funkcjonalności pozostają odporne na upływ czasu i sezonowych trendów wnętrzarskich. Ale najlepiej przekonamy się o tym sami, wybierając panele winylowe White Ceramic marki Wicanders.

www.wicanders.plWicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.

Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest, największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korkowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%. W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się:  podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych – kleje, lakiery i środki konserwujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *