Za oknem piękna pogoda, dzieci odpoczywają na wakacjach nad morzem, a my mamy kilka dni urlopu, które od dawna chcieliśmy przeznaczyć na szybką metamorfozę mieszkania. Od czego zacząć?

Najprostszą, najszybszą i najskuteczniejszą formą odnowienia domu jest przemalowanie wybranego przez nas pomieszczenia. Przy odrobinie doświadczenia i zapału jesteśmy w stanie zrobić to w jeden dzień.

Krok pierwszy

Sprawdzamy, jak poprzednia farba trzyma się podłoża. Krótki test szpachelką w kilku miejscach powinien dać nam odpowiedź. Jeżeli farba odchodzi dużymi płatami w wielu miejscach, będziemy zmuszeni zeskrobać ją w całości. Z kolei, jeżeli farba schodzi z trudem, wystarczy tylko gruntowne odkurzenie i przemycie ściany i możemy przystępować do kroku drugiego.

Krok drugi

Gruntować, czy nie gruntować? Jeżeli chcemy, aby malowanie nie przynosiło dodatkowych trudności a także zależy nam na powierzchniach wymalowanych równomiernie, nie obejdziemy się bez gruntowania. Dodatkowo musimy pamiętać, że jeżeli zmieniamy tonację pomieszczenia z jasnej na ciemną, konieczne będzie pomalowanie całości przynajmniej raz na biało. W ten sposób uzyskujemy gwarancję, że jaśniejszy kolor nie będzie się przebijał.

Krok trzeci

Jeżeli krok drugi wykonaliśmy z należytą starannością, nie będziemy mieć problemów z oddzieleniem sufitu od ścian. Na łączeniach najlepiej zastosować metodę przyklejanej taśmy. Przy odpowiednio zagruntowanym podłożu nie ma ryzyka, że farba oderwie się razem z taśmą.

Gotowe? Teraz wystarczy poczekać, aż farba wyschnie. Przy ekspresowym remoncie warto się zastanowić nad szybkoschnącą farbą bezzapachową, dzięki której będziemy mogli spędzić noc w pokoju zaraz po pomalowaniu, bez konieczności nadmiernego wietrzenia. Przykładem takiej farby jest PARA Essence. Jej technologia oparta jest na zerowej zawartości lotnych związków organicznych, dzięki czemu możemy korzystać z pomieszczenia nawet podczas schnięcia farby.

W ten sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić błyskawiczny, 24 – godzinny remont i stylizację wybranego pomieszczenia. A potem z radością korzystać z zasłużonych dni urlopu

źródło: www.otwarty.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *