W Trójmieście liczy się przestrzeń i urokliwa okolica

Trójmiasto, jak na metropolię przystało, dynamicznie rośnie i rozwija się. Lokalizację najlepszych dzielnic mieszkaniowych w tym rejonie determinuje rozległa przestrzeń, którą docenia coraz więcej mieszkańców. To właśnie ze względu na przestronną okolicę na czele rankingu najlepszych miejsc do zamieszkania znajdują się obecnie gdański Chełm – Południe, Sopot Górny oraz Wielki Kack w Gdyni.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie serwisu budowlanego Murator Plus wynika, że wymienione dzielnice są najprężniej rozwijającymi się częściami Trójmiasta – zarówno pod względem wdrażanych inwestycji jak i budownictwa mieszkalnego. Na szczycie podium znalazł się Gdańsk, w którym najwięcej nowych mieszkań powstaje w dzielnicy południowej, w Chełmie. Drugie miejsce przypadło w udziale Gdyni i jej Wielkiemu Kackowi, jednak prognozy wróżą świetlaną przyszłość także dzielnicom zachodnim, czyli regionom Chwarzno oraz Wiczlino.

Obecnie gęstość zaludnienia w Gdańsku jest dosyć spora – brak przestrzeni dokucza najbardziej mieszkańcom Żabianki, Przymorza, Suchanina czy Zaspy-Młyńca, gdzie na 1 km² przypada aż 12 tys. osób. Developerzy przenoszą się zatem na obszary peryferyjne, takie jak Chełm Południe, które dzięki dużemu zagęszczeniu zieleni stanowią atrakcyjne tereny do zamieszkania. W mijającym roku oddano tam do użytku aż 1 300 nowych mieszkań, co stanowi niemal 40 proc. podobnych inwestycji w całym Gdańsku. Kolejne projekty czekają na wykończenie. Do takich należą m.in.: Dolina Dwóch Jezior, Parkowe Wzgórze, Błękitna Kaskada czy Dolina Potęgowska.

O powodach, dla których gdański Chełm – Południe jest obecnie najbardziej pożądaną dzielnicą mówi Magdalena Górzna-Jaromin z PBG DOM: – Bezpośrednie sąsiedztwo naszej inwestycji Dolina Potęgowska to przede wszystkim tereny zielone, czyli Jezioro Jasień przewidziane pod rozwój strefy rekreacji, a także Jezioro Otomińskie i Potok Oruński. Ponadto z wyższych kondygnacji budynków będzie można oglądać wspaniały widok na położone 100 metrów niżej Żuławy Wiślane. Wszystko to sprawia, że Dolina Potęgowska i jej okolice to idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, z jednoczesną bliskością centrum oraz doskonałymi warunkami do sportu i rekreacji.

Walory przyrodnicze to nie jedyny powód, dla którego dzielnica Chełm – Południe w Gdańsku rozwija się w szybkim tempie. Duże znaczenie ma tu także koszt zakupu mieszkania. Własne „M” można na tym obszarze nabyć nawet dwa razy taniej, niż w dzielnicach nadmorskich, takich jak Jelitkowo, Żabianka czy Przymorze. Znacznym udogodnieniem dla przyszłych lokatorów osiedli na południu Gdańska będzie lokalizacja pomiędzy trójmiejską obwodnicą, a powstającą właśnie legendarną „wuzetką”. Obecnie wdrażany jest także ostatni etap budowy drogi umożliwiającej szybkie przemieszczenie się z centrum miasta w stronę południowych peryferii Gdańska i dalej do lasów kaszubskich.

źródło: otopr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *