By użytkownicy mogli docenić wszystkie zalety energooszczędnych okien, należy zadbać o ich odpowiedni montaż. Odpowiedni, czyli jaki? Jakie wymagania montażowe należy spełnić, by okna były odporne na działanie wiatru, zmiennych temperatur i trudnych warunków atmosferycznych oraz codzienną eksploatację. 

Odpowiedzi na to i wiele innych pytań z zakresu nowoczesnych technologii montażowych mogli zdobyć – i „od ręki” zweryfikować w praktyce – uczestnicy szkolenia „Wybrane aspekty i techniki montażu stolarki okiennej i drzwiowej”,zorganizowanego przez Inoutic i Soudal, we współpracy z firmą SFS intec.
Spotkanie odbyło się 16 stycznia w
Cząstkowie Mazowieckim. Uczestniczyło w nim 20 dealerów, montażystów i właścicieli firm remontowo-budowlanych.Zainaugurowało ono cykl profesjonalnych szkoleń, będących jednym z filarów programu edukacyjnego, realizowanego wspólnie przez firmy Inoutic i Soudal.

Materiał szkoleniowy podzielono na kilka bloków tematycznych, obejmujących m.in. zagadnienia z zakresu parametrów techniczno-użytkowych dostępnych na rynku systemów profili okiennych i drzwiowych oraz zasad ich montażu. Prelegenci omówili również najczęściej popełniane błędy montażowe oraz zaprezentowali profesjonalne materiały, używane do wykonywania energooszczędnego, „ciepłego” montażu.
W części praktycznej uczestnicy spotkania mieli okazję zweryfikowania swoich umiejętności podczas montażu okna w ścianie szkoleniowej.
– Podzielono nas na 3 grupy. Zadaniem każdej z nich było zamontowanie okna na innej przegrodzie. To był swego rodzaju test, próba przełożenia omówionych zasad prawidłowego montażu na praktyczne działanie. Wykonanie trójwarstwowego montażu okna pod okiem eksperta, który na bieżąco koryguje ewentualne niedociągnięcia i radzi, co jeszcze można zrobić lepiej, jest dla mnie ciekawym i wartościowym doświadczeniem
– ocenia Mariusz Grzeszczak z firmy Wojmarplast z Zagórowa.

Zarówno uczestnicy szkolenia, jak i prowadzący je specjaliści uznali inicjatywę Inoutic i Soudal za interesującą i … trafiającą w potrzeby obu stron. Nie tylko dealerzy i montażyści podkreślali przydatność zdobytej wiedzy, także eksperci wysoko ocenili wymianę doświadczeń z osobami pracującymi na pierwszej linii „montażowego frontu”, na co dzień spotykającymi się z Klientami i najlepiej znającymi ich potrzeby.
 

PR
LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *