Oprócz wiedzy na temat Ziemi i jej budowy, geologia dostarcza nam także wiele wyjątkowych doznań estetycznych. Surowe piękno spękanej pustynnej gleby czy świeżo zastygłej lawy należą do najbardziej fascynujących dzieł natury. Miłośników jej piękna z pewnością zainteresuje więc fakt, że najnowsze wzory korkowych podłóg Corkromfort firmy Wicanders umożliwiają bezpieczny i komfortowy spacer po rozgrzanej pustynnym słońcem ziemi lub jeszcze ciepłej powierzchni wulkanu…

Fornir Crackle bazuje na charakterystycznym wyglądzie spotykanych w naturze spękanych powierzchni, takich jak wyschnięta gleba i skały. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – Crackle Natural i Crackle Dark. Pierwsza wprowadza do wnętrz nieregularną strukturę utrzymaną w jasnych, ciepłych brązach, bliskich zarówno naturalnej barwie korka, jak i opalonych słońcem pustynnych skał. Z kolei druga prezentuje ten sam motyw w tonacjach ciemnego grafitu, przypominając świeżo zastygłą lawę.

Oryginalna prezencja najnowszych wzorów z linii Corkcomfort marki Wicanders pozwala na ich wszechstronne zastosowanie w dekoracji wnętrz. Fornir Crackle Natural znakomicie eksponuje intrygujący rysunek motywu, stając się dzięki temu jednym z najistotniejszych elementów aranżacji i stanowiąc stylowe uzupełnienie minimalistycznego wystroju przestrzeni. Głęboka, ciemna kolorystyka wzoru Crackle Dark będzie z kolei ciekawie kontrastować z jasnymi barwami pomieszczenia.

Pomimo inspiracji surowymi materiałami, podłogi wykonane przy użyciu klejonych płytek z fornirami Crackle oferują wyjątkowy komfort i wygodę użytkowania. Jest to zasługą niezwykłych właściwości korka, z którego zostały wykonane. Dzięki temu, stąpając nawet boso po pustynnej ziemi lub świeżo zastygłej lawie, nie tylko nie odczujemy ich twardości i skrajnych temperatur, ale będziemy mogli cieszyć się przyjemnym, łagodnym ciepłem oraz miękkością podłoża, wykorzystującego surowiec o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i amortyzujących. Nie grozi nam również wdychanie pyłu i kurzu ani szkodliwych wyziewów wulkanicznych, bowiem korek jest także materiałem antystatycznym i hipoalergicznym. Połączenie licznych zalet technicznych z niezwykle realistycznym odwzorowaniem wyglądu fascynujących powierzchni pozwoli tworzyć we wnętrzach wyjątkowo oryginalnych i jednocześnie praktycznych aranżacji.

Płytka Wicanders Crackle Natural, 450x450x6 mm, cena brutto: 154,00 zł/m2

Płytka Wicanders Crackle Dark, 450x450x6 mm, cena brutto: 154,00 zł/m2


Dom Korkowy Sp. z o. o.

ul. Balicka 255

30-198 Kraków

tel. +48 12 637-96-39

tel. +48 12 637-96-41

fax 12 636-79-16

www.wicanders.pl

 

Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.

 

Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korokowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%.

 

W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się:  podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych – kleje, lakiery i środki konserwujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *