Rury karbowane – charakterystyka i zastosowanie

Rura może spełniać niezwykle ważną rolę w budowie odpowiedniej instalacji telekomunikacyjnej, ale nie tylko. Prawidłowo dobrany element pozwala ograniczyć ryzyko usterki do minimum, chroniąc idące w niej przewody przed przerwaniem mechanicznym, działaniem zwierząt czy wilgoci. Rury karbowane to jeden z typów takiej ochrony.

Czytaj dalej

Rury i kolanka dymne – gdzie zastosować?

Wielu z nas woli korzystać z tradycyjnych rozwiązań, mimo nieograniczonego dostępu do tych nowoczesnych. W tym momencie mamy na myśli ogrzewanie. Mimo iż centralne ogrzewanie stało się swojego rodzaju standardem, spora część użytkowników zdecydowała się na wykorzystanie rozwiązań, znanych jeszcze za czasów naszych prababć i pradziadków – mowa o ogrzewaniu …

Czytaj dalej

Rury w budownictwie – typy i zastosowanie

Rury są używane w budownictwie do przesyłania wody i innych płynów, pełnia też rolę ochronną. Wykorzystywane są również jako kanały kablowe dla przewodów i kabli elektrycznych.

W budownictwie występują przykładowe rodzaje rur:

1) rury metalowe,

2) Rury z PCV lub polichlorku winylu,

3) rury z włókna szklanego.

Rury metalowe są wykonane ze stali lub miedzi. Można je ze sobą zespawać, tworząc długie, ciągłe odcinki rur. Rury metalowe można również wyginać w różne kształty i rozmiary, co czyni je dobrym wyborem do ciasnych przestrzeni. Rury z PCW lub polichlorku winylu są wykonane z tworzywa sztucznego i mają twardą powłokę, która chroni rurkę wewnętrzną przed uszkodzeniem. Włókno szklane jest wytrzymałym materiałem, na który nie ma wpływu korozja, działanie środków chemicznych, zmiany temperatury ani skoki ciśnienia.