Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011

Stolarzu! A czy Ty będziesz w Katowicach?

W dniach 30 września – 2 października 2011 r. w Katowicach odbędą się Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO.  Podczas piątej edycji tego najważniejszego w regionie Górnego Śląska spotkania, przedstawiciele małych, średnich i dużych zakładów stolarskich zapoznają się z najnowszą ofertą swoich dostawców.

Organizowane wspólnie przez Międzynarodowe Targi Katowickie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenie jest kolejną w roku okazją, aby kilka miesięcy po poznańskich targach DREMA, w jednym miejscu i o jednym czasie zapoznać się z najnowszymi propozycjami ze świata maszyn oraz narzędzi do obróbki drewna. W tegorocznej edycji śląskiego spotkania branży udział weźmie ponad 50 firm, które wspólnie tworzyć będą kameralną, sprzyjającą rozmowom handlowym atmosferę.

Targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO dostarczą wielu ważnych informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych dedykowanych rzemieślnikom, małym i średnim zakładom stolarskim. Wśród wspomnianych nowinek zobaczymy między innymi szczegóły oferty firmy FELDER, z markami FELDER, HAMMER oraz FORMAT-4 w tle. Pokaże ona m.in. pilarki, frezarki oraz okleiniarki. Owe typy maszyn są najbardziej popularne w usługowych zakładach stolarskich i, jak mówią przedstawiciele firmy, najchętniej kupowane. Z kolei słynna na całym świecie firma WEINIG pokaże jedną ze swoich nowości – strugarkę czterostronną WEINIG CUBE, która charakteryzuje się precyzją oraz prostotą obsługi. Wyposażona w system pomiarów laserowych oraz automatyczne nastawy szerokości oraz grubości maszyna jest laureatem nagrody Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich w dziedzinie innowacyjności. Kolejną nowością, jaka będzie można zobaczyć na targach w Katowicach jest prezentowana przez firmę SCHELLING pilarka panelowa PANHANS ECOPAN marki PANHANS. Ten austriacki producent specjalizuje się w wytwarzaniu pilarek z belką dociskową, specjalnie dla małych i średnich zakładów obróbki drewna. Wspomniane maszyny produkowane są z minimalną ilością wyposażenia dodatkowego, przy orientacji na doskonałą jakość obróbki, co czyni je rozwiązaniem osiągalnym również dla mniejszych przedsiębiorców.

Warsztaty i konkurs

Podczas targów DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO trwać będą „III Warsztaty Parkieciarskie … na Żywo”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Na specjalnej przestrzeni seminaryjno – pokazowej realizowany będzie ciekawy program merytoryczny, dedykowany praktykom tego zawodu oraz przyszłym rzemieślnikom. Mające już swoją renomę Warsztaty są także okazją do zapoznania się z najnowszymi propozycjami ze świata narzędzi oraz komponentów niezbędnych do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Odwiedziny targów DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO można połączyć z uczestnictwem
w konkursie „Zbuduj wieżę i wygraj”, który po raz czwarty zorganizują: Wydawnictwo KD MEDIA – wydawca Kuriera Drzewnego oraz firma ITA TOOLS. Organizatorzy są równocześnie fundatorami nagród. Konkurs polega na zbudowaniu jak najwyższej wieży z drewnianych klocków. Każdego dnia podczas targów wyłonimy dwóch najlepszych budowniczych, którzy przejdą do niedzielnego finału oraz otrzymają nagrody dnia w  postaci  szablonów CMT650 przeznaczonych do wycinania i łączenia blatów oraz elektroniczne kątomierze DAF-001. W finale zawodnicy stoczą bój o główną nagrodę, którą jest ręczna frezarka CMT8E.

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO, tu warto być!

Spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Katowicach jest cenione przez wystawców i odwiedzających je profesjonalistów za wysoką jakość nawiązywanych kontaktów oraz atmosferę sprzyjającą rozmowom handlowym. Jesienna wizyta w Katowicach rekomendowana jest nie tylko właścicielom istniejących już firm stolarskich, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu. Także osoby poszukujące pomysłów na własną działalność gospodarczą w różnych sektorach branży drzewnej i meblarskiej znajdą na targach DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO potencjał cennej wiedzy będącej podstawą do budowania przewagi konkurencyjnej w segmentach produkcji oraz usług stolarskich. Pomimo regionalnego charakteru imprezy, organizatorzy zapraszają także profesjonalistów spoza Górnego Śląska.

Więcej informacji: www.dsm.katowice.pl

Kiedy i gdzie?

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011

30 września – 2 października 2011, Katowice, od g. 10.00 – 17.00 ( 02.10 – do g. 16.00)

Teren Międzynarodowych Targów Katowickich

ul. Bytkowska 1B, 40 – 955 Katowice

Ceny biletów:

10 zł – bez rejestracji

5 zł – dla zarejestrowanych zwiedzających

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *