Swarzędz leży zaledwie 10 km od Poznania i między innymi dlatego nazywany jest sypialnią dla mieszkańców stolicy Wielkopolski. To powoduje, że miastem interesują się deweloperzy, a tym samym powstają tam nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Przy ul. Grudzińskiego 7 w Swarzędzu, w samym sercu miasta, dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa osiedla mieszkaniowego unikatowego na skalę miasta. Na czym polega jego niezwykłość? Estetyczna architektura projektu z pewnością wkomponuje się w otoczenie istniejącej zabudowy, jednak mnogość istniejących w okolicy budynków, sklepów czy instytucji publicznych mocno ogranicza postawienie nawet kilkudziesięciu miejsc parkingowych. Dlatego też inwestor, firma Kalbud Deweloper, wraz z generalnym wykonawcą projektu Hochtief Polska S.A. zdecydowali się na budowę pierwszego w Swarzędzu, dwupoziomowego parkingu podziemnego.

Mieszkańcy nowego osiedla dostaną do dyspozycji 185 miejsc parkingowych. Całość będzie miała powierzchnię do 2.650 m kw., a wymiary pojedynczego miejsca to 2,5 x 5 metrów – mówi Tomasz Wnuk z firmy Kalbud Deweloper. – Zdziwił nas fakt, że ponad 30-tysięczne miasto nie ma jeszcze parkingu podziemnego – dodaje T.Wnuk. Z myślą o osobach niepełnosprawnych do podziemnej hali garażowej zostanie doprowadzona nowoczesna, wyciszona winda.

Nowe osiedle w Swarzędzu tworzyć będą trzy budynki o zróżnicowanej wysokości. W sierpniu 2012 roku oddanych do użytku zostanie ponad 200 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 28 do 67 m kw. Cena rozpoczyna się od 4.800 złotych brutto za m kw.

Swarzędz to miasto położone na wschód od Poznania, a można powiedzieć, że idzie ku Zachodowi. Standardem są tam bowiem parkingi podziemne, które oszczędzają miejsce w centrum.

 

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *