Dach to z reguły najbardziej widoczna część konstrukcji całego domu. Dlatego tak ważne są jakość oraz estetyka jego wykonania.

Dostępne na rynku pokrycia dachowe spełniają wszelkie wymagania klientów. Mogą oni przebierać w ofercie w zależności od własnych preferencji, możliwości czy też potrzeb. Niezależnie jednak od tego, jaki rodzaj materiału wybierają chcą, aby pokrycie spełniało określony cel – chroniło dom przed wiatrem, wilgocią, zimnem i innymi niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi. – Budowa dachu to jeden z najważniejszych etapów inwestycji związanej z powstawaniem domu. Tu szczególnie istotne są jakość użytych materiałów oraz precyzja montażu. Dobrze położone pokrycie będzie służyło przez dziesiątki lat bez konieczności dokonywania napraw – tłumaczy Małgorzata Lubczyńska, ekspert z firmy Blachy Pruszyński.

Wysoka jakość to kluczowa sprawa zarówno przy wyborze samego materiału na pokrycie dachowe, jak i ekipy budowlanej, która będzie go montowała. Jest jednak jeszcze jedna istotna z punktu widzenia inwestora kwestia. Chodzi o estetykę całej konstrukcji. Dach powinien swoim kształtem i kolorem pasować do elewacji oraz komponować się z otoczeniem. Mając to na uwadze najlepiej wybrać taki materiał, który daje najszersze pole manewru zarówno na etapie projektowania, jak i podczas budowy.

Materiałem takim są stalowe pokrycia dachowe z powłoką PURMAT. Dzięki szerokiej gamie kolorów i różnorodności profilowań, z łatwością można je dopasować zarówno do elewacji, dachu, jak i otoczenia domu. Co nie mniej istotne – mają one 30-letnią gwarancję. – Powłoka PURMAT spełnia wymogi współczesnego budownictwa mieszkaniowego. Jej matowa powierzchnia sprawia wrażenie głębi i ciepła. Bez względu na kierunek zorientowania dachu zachowuje swój jednolicie matowy wygląd – mówi Małgorzata Lubczyńska, której firma jest wyłącznym dystrybutorem blach z powłoką PURMAT.

Do sprzedaży trafił właśnie nowy rodzaj tego materiału. Dotychczasową 50-mikronową warstwę lakieru poliuretanowego zwiększono do 55 mikronów. Dzięki temu pokrycia dachowe w jeszcze mniejszym stopniu niż dotychczas poddają się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania. Poza tym grubsza warstwa farby zapewnia zwiększoną odporność na korozję. To ważne, szczególnie dla osób, które budują domu w miejscu, w którym panują trudne warunki środowiskowe (np. miasta, tereny przemysłowe, nadmorskie).

Dodatkowo nowa powłoka PURMAT jest bardzo odporna na zarysowania i elastyczna. – Materiał ten zaspokaja nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów oraz firm wykonawczych – podsumowuje Małgorzata Lubczyńska.

 

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *