Skup złomu — czym jest i jak działa?

Skup złomu to obecnie nieodzowny element każdego większego miasta. Ten rodzaj działalności jest prowadzony zarówno na obrzeżach, jak i bliżej centrum miasta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak funkcjonują skupy złomu, jakie są ich rodzaje oraz gdzie warto sprzedać złom w dobrej cenie, sprawdź koniecznie ten wpis.

Wraz z upływem czasu wiele elementów, które znajdują się w naszym mieszkaniu, przestają być nam potrzebne, psują się lub zajmują zbędą przestrzeń. Mowa tu o pralkach, suszarkach, metalowych regałach, grzejnikach czy elementach instalacji sanitarnych. Podczas remontu domu czy wymiany instalacji, zostajemy ze złomem, który możemy sprzedać. Działające urządzenia w wielu przypadkach możemy wystawić na portalach aukcyjnych lub lokalnych grupach ogłoszeniowych, a w sytuacji, gdy niechciany przez nas przedmiot jest niesprawny i w pełnej definicji klasyfikuje się jako złom, dobrym wyborem będzie danie mu szansy na drugie życie i sprzedanie go na skupie złomu. W zależności od rodzaju złomu, jakim dysponujemy, możemy wybrać skup złomu, który będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem pod względem finansowym.

Skup złomu w Szczecinie

Lokalny punkt skupu i sprzedaży złomu jest miejscem, gdzie złom stalowy i metali kolorowych może zyskać szansę na drugie życie. Dzięki takim miejscom przyczyniamy się nie tylko do recyklingu, ale również obniżenia ceny nowych przedmiotów. Dzieje się tak, ponieważ recykling złomu pochłania mniej energii niż uzyskanie takiej samej ilości stali czy innych metali z rudy żelaza bądź miedzi. Finalnie stal, która powstaje w hucie, w znacznej części zawiera w sobie złom, który został ponownie wykorzystany. To, w jaki sposób złom stalowy i złom metali kolorowych zyska nowe życie, zależy od jego rodzaju i rodzaju skupu złomu, do którego trafi. Sprawdź więc, jakie są trzy popularne skupy złomu.

Pierwszym rodzajem skupu złomu, jest bardzo często spotykana firma z niewielką siedzibą blisko centrum miasta. W jej ofercie znajdziemy głównie skup metali kolorowych, które wyróżniają się zdecydowanie większą ceną za kilogram niż ma to miejsce w przypadku złomu stalowego. Drugim czynnikiem określającym rodzaj takiej firmy jest możliwość odbioru złomu z posesji klienta. Dzieje się tak ze względu na ograniczone możliwości składowania złomu w siedzibie firmy. Lokalizacja blisko centrum miasta to przede wszystkim duże koszty związane z dzierżawą placu na składowanie czy przeładunek złomu. Stąd też tego rodzaju skupy złomu specjalizują się w odbiorze niewielkich ilości złomu i transporcie ich do większych firm, które znajdują się na obrzeżach miasta.

Drugim rodzajem skupu złomu, są firmy z dużą siedzibą zlokalizowaną na obrzeżach miasta. Tego rodzaju miejsca dysponują dużym placem przeładunkowym oraz wykwalifikowaną załogą, która jest w stanie ciąć konstrukcje stalowe na odpowiednie wymiary. Przykładem takiej firmy jest „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki” ze Szczecina, który znajduje się w dobrze skomunikowanej lokalizacji na obrzeżach miasta. Główną zaletą tego skupu złomu jest dostępność ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz składowej, wykwalifikowana załoga, sześć pojazdów ciężarowych z przyczepami oraz pojazdy typu HDS, siedem dźwigów samojezdnych do rozładunku i załadunku złomu, pojazdy ciężarowe typu wywrotka o ładowności do dwudziestu pięciu ton oraz waga ciężarowa o możliwości pomiaru pojazdów o masie do sześćdziesięciu ton. Dodatkowym atutem skupu złomu w Szczecinie jest dostęp do bocznicy kolejowej oraz nabrzeża przeładunkowego.

 

 

 

Skup i kasacja pojazdów

Trzecim rodzajem firm zajmujących się skupem i sprzedażą złomu są miejsca, gdzie oferowana jest możliwość złomowania pojazdów osobowych i ciężarowych. Takie miejsca bardzo często zajmują się demontażem pojazdów oraz wystawianiem ich części na sprzedaż. Jest to niezwykle pomocne zachowanie dla wielu użytkowników starszych samochodów, którzy nie mogą już otrzymać nowych części do swojego pojazdu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skupach złomu oraz sprawdzić, jakie są ceny złomu stalowego i złomu metali kolorowych w Szczecinie, sprawdź koniecznie stronę www.zlomkubacki.pl, gdzie znajdziesz szczegółową ofertę skupu i sprzedaży złomu oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące pozostałej oferty firmy, w tym cięcia konstrukcji stalowych oraz sprawdzania składu z wykorzystaniem spektrometru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *