Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

Możliwość zagospodarowania poddasza to niewątpliwa zaleta niejednego domku jednorodzinnego. Na piętrze może znajdować się dodatkowa sypialnia dla dorosłego lub dziecka, domowe biuro czy użytkowy strych na różne sprzęty sportowe czy naukowe. Żeby można było połączyć parter z piętrem potrzebne są odpowiednie nowoczesne schody. Dla wielu osób dobrym rozwiązaniem są uniwersalne schody modułowe. Zyskują one dużą popularność przez to, że można je bezproblemowo dopasować do każdego wnętrza, nawet tego niewielkiego. Poszczególne elementy konstrukcyjne ustawia się w ten sposób, żeby jak najbardziej pasowały do pomieszczenia. Zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo, ale także układają się tak, że tworzą przyciągającą wzrok dekorację. W sklepach specjalistycznych nie brakuje tych rozwiązań, ich dobór nie musi być trudny, zwłaszcza z właściwym doradztwem, które można uzyskać w niejednym sklepie z nowoczesnymi schodami tego typu.

Jakie materiały brane są pod uwagę w czasie tworzenia tych produktów?

Właściciele domków jednorodzinnych nie braliby pod uwagę tak często schodów modułowych, gdyby nie to, że tworzone są one z wartościowych materiałów, często jest to lite drewno o dobrych właściwościach, jak i stal nierdzewna umieszczana na barierkach oraz na elementach pod schodami. Trwałość tych materiałów pozwala na intensywność użytkowania. Schody modułowe mogą wytrzymać wysokie obciążenie, nawet 190 kg. Można się po nich przemieszczać także wtedy, gdy trzeba wnieść na górę ciężkie przedmioty. Każdy element może być różne skręcany, co pozwala na ułożenie schodów w różnej kombinacji. Balustrada jest zawsze obecna, jest to duże ułatwienie w czasie korzystania. Niektóre z nich wyprodukowane są z myślą o samodzielnym montażu, do niektórych z nich warto wezwać fachowców. Będzie to konieczne zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, które wymagają większej specjalistycznej wiedzy.

 

 

 

 

 

Schody nietypowe na wymiar do uzgodnienia

Chcąc, żeby w domu było nie tylko funkcjonalnie, ale także bezpiecznie, konieczny jest prawidłowy dobór schodów modułowych. Bogata paleta kolorów tych elementów pozwala na wygody dobór kolorystyczny, a tym samym zapewnienie sobie odpowiedniego rozwiązania pasującego do stylu wnętrzarskiego w domu. Schody modułowe wyróżniają się konkurencyjną ceną, sprawdzą się także do tych budynków mieszkalnych, gdzie inne rozwiązania nie wchodzą w grę, między innymi z braku miejsca. Możliwości projektowe tego produktu są nieograniczone, decyzja kupna nie wiąże się dużymi kosztami w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *