Wokół Poznania trwa budowlany boom. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z zatłoczonego miasta na obrzeża. Dużym zainteresowaniem cieszą się podpoznańskie miejscowości, m.in. Skórzewo, Przeźmierowo czy Plewiska.


Jednym z projektów, który już od kilku lat dynamicznie się rozwija, jest Osiedle Przyjazne w Skórzewie. Projekt rozpoczął się w 2008 roku, a do tej pory powstało aż 140 domów w zabudowie szeregowej. Ceny rozpoczynają się od 295 500 zł, czyli niespełna 4500 zł za mkw. Łącznie do dyspozycji klientów są szeregowce o zróżnicowanym metrażu od 64 do 93 mkw. z trzeba lub czterema pokojami.

Samo osiedle ma charakter rozwojowy. Deweloper wskazuje, że kolejne etapy są uzależnione od tempa sprzedaży. Firma Grzegorczyk obecnie prowadzi sprzedaż trzech etapach w różnych odsłonach – klasycznej i modernistycznej. – Podczas projektowania nowych koncepcji budynków uwzględniliśmy sugestie naszych klientów. Dlatego zaproponowaliśmy dwa modele domów. Nowa odsłona modernistyczna posiada zmienioną elewację z elementami drewna i starej cegły, a poziomy budynków zostały tak obniżone, aby połączyć salon z ogrodem dużym oknem tarasowym – mówi Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. Obecnie w budowie jest 13 domów, które mają być gotowe w październiku 2016 r.

Deweloper zadbał również o elementy małej architektury. Osiedle posada więc drogi osiedlowe oraz oświetlenie, a dojścia do budynków zostały wykonane z kostki. Istnieje możliwość zagospodarowania również miejsca postojowego na terenie działki.

To, co wyróżnia inwestycję, to brak czynszu, a opłaty są związane tylko z mediami. Osiedle nie posiada także wspólnoty. – Zdecydowaliśmy się na taki model, który zapewni mieszkańcom całkowitą niezależność i brak dodatkowych opłat, w związku z czym każdy decyduje za co i ile płaci – dodaje Rozpendowski.

Firma obecnie realizuje kilka inwestycji w obrębie stolicy Wielkopolski. Buduje m.in. w Osiedle Przyjazne w Skórzewie, Osiedle Przy Lesie w Kamionkach i Osiedle Kameralne w Poznaniu. Większość domów można zakupić z rządową dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *