Czy na oknie drewnianym można zamontować takie same rolety jak na plastikowym? Nowoczesne okna z drewnianą ramą nie odbiegają pod względem konstrukcji od tych PCV, dlatego też do ich zasłaniania można stosować rolety tego samego typu: klasyczne i mini.

Montaż rolet klasycznych (classic) nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ tego rodzaju osłony montuje się do ściany lub sufitu. Nie ma zatem możliwości uszkodzenia okna – ani z drewna ani z PCV. Zapytania pojawiają się natomiast w odniesieniu do rolet mini, które przymocowuje się bezpośrednio do ramy. – Niektórzy klienci boją się, że podczas montażu naruszą okno. Obawy te są jednak niepotrzebne, ponieważ sposób montażu rolet mini nie jest inwazyjny i sprawdza się równie dobrze w przypadku okien plastikowych, jak i drewnianych. Rolety mini można zawiesić na specjalnych haczykach, bez konieczności wiercenia – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. Zdarza się jednak, że okna drewniane mają grubszą ramę niż te PCV. Jakie rozwiązanie zastosować wówczas? – W takiej sytuacji wystarczy dokupić regulowane uchwyty, które pozwolą w pełni dopasować produkt do indywidualnych potrzeb i wymagań – dopowiada ekspert.

Całość będzie wyglądała estetycznie, gdy przy zakupie rolety zdecydujemy się na akcesoria kolorystycznie pasujące do okna. – W ofercie PRAKTO dostępne są wieszaki i mechanizmy koralikowe w kolorach orzechowym i brązowym. Z ich pomocą roleta nie będzie odznaczać się na tle okna, a stworzy z nim jedną całość – dodaje Leszek Jarema.

Wybierając roletę do okna drewnianego, nie musimy ograniczać się do rolet mini oraz klasycznych. Ciekawym i współgrającym z drewnem rozwiązaniem będą również rolety bambusowe i rzymskie. Szczególnie te wykonane z pastelowej, jasnej tkaniny. http://www.prakto.eu/

O marce:

PRAKTO oferuje kompleksowe rozwiązania okienne. W ofercie marki znajduje się szeroki wybór rolet i akcesoriów uzupełniających, które pozwalają wybrać produkt praktyczny, łatwy w montażu i użytkowaniu, a zarazem estetyczny. Portfolio marki tworzą następujące kategorie produktowe: rolety klasyczne, rolety mini, rolety bambusowe, karnisze, żaluzje, akcesoria i mechanizmy do rolet. Produkty dostępne są w handlu tradycyjnym oraz marketach DIY w całej Polsce i Europie. PRAKTO należy do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.

http://www.prakto.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *