Basen w ogrodzie? Oto 4 powody, dla których warto zadbać o jego zadaszenie

Posiadanie prywatnego basenu w ogrodzie to rozwiązanie wygodne, praktyczne i dostarczające radości całej rodzinie. Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w wodzie w upalny dzień. Bez tłoku, bez ograniczeń, bez konieczności wyjazdu na urlop. A gdyby tak móc nieco przedłużyć ten czas doprężenia i beztroski? Korzystać z basenu częściej i wygodniej? Decydując się na zadaszenie basenu zdecydowanie rozszerzamy sobie wachlarz możliwości korzystania z niego. A to niejedyna korzyść, jakiej dostarcza takie właśnie rozwiązanie.

Chłodne, deszczowe lato? Korzystaj z basenu także w niepogodę

Aura bywa kapryśna, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej. Bywają lata suche i upalne, ale także zimne i deszczowe. Czasem zdarza się więc, że w sezonie możemy skorzystać z basenu zaledwie kilka lub kilkanaście razy. Zadaszenie basenu to sposób m.in. na niepogodę. Takie wyposażenie nie tylko chroni przed opadami oraz chłodem, ale i pozwala utrzymać pożądaną temperaturę wody w basenie, dzięki czemu relaks w wodzie jest przyjemniejszy i może trwać dłużej.

Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Polecanym rozwiązaniem jest tutaj m.in. zadaszenie z poliwęglanu litego oraz z poliwęglanu komorowego. Taka konstrukcja prezentuje się naprawdę estetycznie, a przy tym jest solidna, trwała i wygodna w użytkowaniu. Na https://www.pool-design.pl/zadaszenia-basenowe/ znaleźliśmy właśnie tego typu zadaszenia o funkcjonalnej budowie segmentowej. Solidne mocowania na prowadnicach umożliwiają swobodne przesuwanie elementów zadaszenia. W ciepłe, słoneczne dni możesz zatem korzystać z basenu odkrytego, a w chłodne i deszczowe pływać swobodnie pod zadaszeniem.

Sezon na relaks w basenie możesz konkretnie wydłużyć

Zadaszenie basenu chroni wodę przed utratą ciepła. Odkryty basen sprawia, że temperatura wody będzie obniżać się w wyniku np. parowania, czy działania wiatru. A montując zadaszenie zbiornika możemy zachować pożądaną temperaturę wody. Najprostszy i jednocześnie najskuteczniejszy tutaj sposób na utrzymanie ciepła wody to jej nagrzanie w ciepły, słoneczny dzień lub przy wykorzystaniu systemu grzewczego. Potem wystarczy jedynie osłaniać basen nocą oraz w chłodniejsze dni. Co zyskamy z takiego rozwiązania? Z zadaszonego basenu możemy korzystać również w niepogodę. To także sposób na wydłużenie sezonu kąpieli w ogrodowym basenie. Przy sprzyjających warunkach możemy korzystać z basenu już wiosną i z powodzeniem aż do jesieni.

 

 

 

Basen z zadaszeniem jest bezpieczniejszy

Zadaszenie chroni bez wpadnięciem do wody, np. po zmroku. To również polecana opcja, jeśli wśród domowników są dzieci. Tutaj nietrudno o przypadkowe wpadnięcie do basenu, czy to podczas beztroskiej zabawy, czy w jakiejkolwiek innej sytuacji, gdy w pobliżu nie ma osób dorosłych. Jeśli basen i jego otoczenia mają być miejscem komfortowym, służącym relaksowi i rozrywce, a przy tym w pełni bezpiecznym dla całej rodziny, warto pomyśleć o jego zadaszeniu.

Zawsze czysta woda w basenie

Na koniec aspekt czysto praktyczny. Zadaszenie skutecznie chroni wodę w basenie przed zanieczyszczeniami, np. spadającymi liśćmi, nawiewanym do zbiornika piaskiem, czy trawą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *