Od początku roku spółka Unidevelopment znalazła już nabywców na ponad 30 lokali w budynku Point House. Wyniki te wskazują, że na rynku, pomimo pojawiających się spekulacji dotyczących trudności deweloperów ze sprzedażą, widoczne jest duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami.

Przez pierwsze cztery miesiące 2013 roku deweloper sprzedał w inwestycji Point House ponad 30 mieszkań o powierzchniach od 56 mkw. do 94 mkw.. Jest to zdecydowany wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku kiedy to, pomimo większego wyboru lokali w tym budynku, spółka znalazła nabywców na niespełna 20 z nich. Zdaniem specjalistów z biura sprzedaży świadczy to o ożywieniu w sektorze mieszkaniowym. Zaznaczają oni jednak, że rynek wciąż jest wymagający i aby przekonać do siebie klienta trzeba mieć naprawdę atrakcyjną ofertę.


Zainteresowanie klientów inwestycją Point House wynika między innymi z odpowiedniego połączenia standardu wykończenia i atrakcyjnej lokalizacji na Mokotowie z dopasowaną do nich ceną. Atutem jest też niewątpliwie fakt, że budynek jest ukończony i klienci mogą się do niego szybko wprowadzić. Te argumenty pozwalają nam przyciągnąć przyszłych mieszkańców pomimo dużej konkurencji, czy utrudnionego dostępu do kredytów hipotecznych.” – mówi Mariola Matczak-Augustyniak, Kierownik Działu Sprzedaży Unidevelopment.

W opinii specjalistów z biura sprzedaży Point House, na popularność inwestycji wpływa też oferta lokali, które są przeznaczone dla różnych grup odbiorców. W budynku dostępne są mieszkania zróżnicowane pod kątem powierzchni, ilości pokoi, jak i usytuowania na kondygnacji oraz względem stron świata. Klienci mogą wybierać spośród lokali 2-, 3- i 4-pokojowych w metrażach od 58 mkw. do 94 mkw., których ceny wahają się od 6 800 zł/mkw. do 7 600 zł/mkw. Na początku oferowane były również mieszkania o powierzchniach ponad 100 mkw., które jednak dosyć szybko znalazły nabywców m.in. z uwagi na malowniczy widok na Tor Wyścigów Konnych.

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w Point House mogą korzystać z pomocy doradcy kredytowego lub elastycznego systemu płatności. Jak podkreślają sprzedawcy, wsparcie w tym zakresie jest bardzo istotne, gdyż dotychczas większość klientów przy zakupie mieszkania wspomagała się kredytem bankowym. Unidevelopment oferuje na wszystkich swoich inwestycjach 3 warianty wykończenia mieszkań pod klucz. Cieszą się one sporym zainteresowaniem klientów i widać wyraźnie, że coraz więcej kupujących zastanawia się nad przekazaniem wykończenia swojego nowo zakupionego lokalu deweloperowi.

Budynek Point House został oddany do użytku w grudniu 2011 roku. Z 236 mieszkań jakie powstały w tej inwestycji do sprzedaży pozostało jeszcze niespełna 20. Inwestycja położona jest u zbiegu ulic Rzymowskiego, Pallutha i Alei Wyścigowej. Projekt architektoniczny budynku nawiązuje do polskiego modernizmu międzywojennej Warszawy. Obiekt składający się z 7-kondygnacyjnej podstawy i dwóch dominant (10- i 14- piętrowych) wyróżnia nie tylko nowoczesny wygląd, ale również wysoki standard wykończenia. Dbałość o detale widoczna jest zarówno w przypadku elewacji, jak i jego części wspólnych. Pomiędzy skrzydłami obiektu przypominającego swoim kształtem literę „L” i Potokiem Służewieckim powstał zamknięty dziedziniec, gdzie do dyspozycji mieszkańców są m.in. plac zabaw dla dzieci, zieleń oraz mała architektura służąca rekreacji.

Dogodna lokalizacja inwestycji zapewnia jej mieszkańcom szybki i łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo – usługowej, przedszkoli i szkół oraz komunikacji miejskiej. Z drugiej zaś strony, bezpośrednie sąsiedztwo objętego opieką konserwatora zabytków, prawie 140-hektarowego terenu Wyścigów Konnych pozwala na bliski kontakt z naturą. Liczne trasy rowerowe, parki i alejki spacerowe są doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

PR

LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *