Jak najlepiej znaleźć wymarzone mieszkanie? Najłatwiej będzie udać się na Targi Mieszkań i Domów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W najbliższy weekend 7 i 8 lutego w hali nr 3 przeszło 110 wystawców zaprezentuje swoją ofertę. To pierwsza edycja targów nieruchomości w tym roku. Nie obędzie się bez premier i promocyjnych ofert.

Dzięki utrzymującym się niskim stopom procentowym kredyty wciąż pozostają bardzo tanie, co może być nie lada zachętą dla polujących na wymarzone mieszkanie. Dodatkowo młodzi nabywcy mogą skorzystać z rządowego programu dopłat do kredytów „Mieszkanie dla młodych”. Warto więc udać się na targi by sprawdzić co buduje się w Poznaniu i okolicach.

Co nas czeka na MTP?

Poznańskie Targi Mieszkań i Domów to praktycznie jedyna taka impreza, podczas której w tym samym miejscu i czasie można zapoznać się z ofertą niemal całego wielkopolskiego rynku mieszkaniowego. Wśród wystawców znajdą się między innymi takie firmy jak Ataner, Family House, UWI Inwestycje, Monday Development, mLocum, Konimpex-Invest czy Skaland. Niektórzy spośród wystawców przygotowali na tą okazję specjalne promocje. Prócz nieruchomości z rynku pierwotnego będzie można zapoznać się również z ofertą rynku wtórnego. Ponadto przez dwa dni targów specjaliści lokalnego rynku nieruchomości poprowadzą bezpłatne prelekcje dotyczące zawiłości prawnych i problemów dotyczących transakcji mieszkaniowych. Oprócz specjalnego przewodnika, ułatwiającego poruszanie się po targach wszyscy odwiedzający imprezę otrzymają bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, wiosna 2015″. Znajdzie się w nim również kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji. Tradycyjnie nie zabraknie placu zabaw dla najmłodszych odwiedzających i kawiarenki targowej dla ich opiekunów.

Co przygotowali deweloperzy?

Targi nieruchomości nie mogą się odbyć bez premierowych inwestycji. Niektóre z nich są wręcz wyczekiwane. Tak jest w przypadku Monday Development – Na MTP po raz pierwszy zaprezentujemy II etap Osiedla Czarnieckiego na Wildzie. Na przełomie roku oddaliśmy lokale z pierwszej fazy budowy. Inwestycja okazała się sprzedażowym hitem. Tym razem do oferty wprowadziliśmy kolejne 188 mieszkań. Prace przy budowie już trwają. Na targach zaprezentujemy również naszą pierwszą podmiejską inwestycję. Osiedle Szafirowe w Suchym Lesie – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. W ofercie dewelopera są również ukończone inwestycje. Wśród nich Osiedle Hevelia oraz ostatnie mieszkania w Kamienicy Wildeckiej i Na Sokoła. W przypadku dwóch ostatnich inwestycji klienci mogą liczyć na specjalną ofertę cenową.

Na MTP ze swoją ofertą mieszkaniową pojawi się również firma Konimpex-Invest. Deweloper zaprezentuje projekty w trakcie budowy jak i ukończone budynki. – Na poznańskim Grunwaldzie, jednej z piękniejszych dzielnic Poznania, realizujemy obecnie dwie inwestycje. Pierwsza z nich to kameralna Bosa Nova z zaledwie szesnastoma mieszkaniami. Druga to Kamiennogórska 5, położona w sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego. W sprzedaży posiadamy również etap B Ogrodów Różanych, znajdujących się na poznańskich Naramowicach. We wszystkich inwestycjach oferujemy mieszkania w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz. – mówi Alicja Płotka z Konimpex-Invest. Poszukujący mieszkań gotowych do odbioru powinni zapoznać się z zakończoną w grudniu ubiegłego roku kameralną inwestycją Adalberto, zlokalizowaną w samym centrum Poznania.

Na targach firma Skaland zaprezentuje dwie obecnie realizowane inwestycje, czyli Świerkową Polanę III w Robakowie i Nowe Koninko II w podpoznańskim Koninku. – Zaaranżowaliśmy nasze stoisko tak by w symboliczny sposób oddać skandynawski styl, jakiemu jesteśmy wierni od lat i w jakim powstają nasze inwestycje. Wiąże się to z promocją naszego nowego Mieszkania Wzorcowego w Robakowie, do którego będziemy zapraszać targowych gości. –mówi Maja Zdańkowska z firmy Skaland. – Na targach wprowadzamy również do sprzedaży kolejne szesnaście trzypoziomowych mieszkań na Świerkowej Polanie III. Lokale są dostępne w cenie 259 tys. zł, a zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na ostatni kwartał tego roku – dodaje. Zainteresowani lokalami z niemal 30-metrowymi tarasami powinni zapoznać się z ofertą Nowego Koninka II. Pierwszy etap tej inwestycji również zostanie zrealizowany do końca tego roku, a mieszkanie w tej lokalizacji można nabyć już za 255 tys. zł.

Hala nr 3 dostępna będzie dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-17.00. Honorowy patronat nad imprezą objęły m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Sponsorem Głównym Targów jest firma Family House.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *