Chociaż pogoda kompletnie nie przypomina zimowej aury grudzień to czas, w którym z wytęsknieniem oczekujemy zbliżających się Świąt oraz pierwszego śniegu. Dla wielu jest to także pierwsza Wigilia w nowym, własnym M. Jak wygląda ten świąteczny miesiąc na osiedlach wciąż się rozbudowujących? Czy dźwięki pastorałek mieszają się z odgłosami prac wykończeniowych?

Deweloper KM Building rozbudowuje dwa rodzinne osiedla w aglomeracji poznańskiej. Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku oraz Osiedle Słoneczne w Brodowie rozrastają się w zawrotnym tempie bez względu na pogarszającą się aurę. – Okres jesienno-zimowy absolutnie nie zatrzymuje prac na budowie. Wręcz przeciwnie – tempo i intensywność prac jest na bardzo wysokim poziomie.” – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie dla części mieszkańców będą to już czwarte święta spędzone w nowym domu. W zamieszkanej części można już zaobserwować pierwsze świąteczne ozdoby zarówno w oknach, jak i przed budynkami – Co roku staramy się udekorować nasz dom bożonarodzeniowymi akcentami. Gwiazda betlejemska czy choinka to drobny akcent wprowadzający niepowtarzalną atmosferę” – mówi Pani Marta, mieszkanka Osiedla Słonecznego.

W tym czasie zmieniają się nie tylko zamieszkane budynki. Obecnie zakończony został trzeci szeregowiec, natomiast czwarty ma już budowane ściany nadziemia, a w ciągu najbliższego miesiąca układany będzie strop. Na kolejnym szeregowcu osiągnięto punkt zerowy.

Na Osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewku będą to pierwsze święta. –Przymrozki za nami, więc sprawdziliśmy instalację grzewczą, która spisała się wyśmienicie. Teraz tylko czekamy na Wigilię. Zobaczymy, czy Mikołaj zmieści się w kominie, aby przynieść prezenty, których nie mogą się doczekać nasze dzieci. – żartuje jeden z mieszkańców Rodzinnego Zakątka. Mieszkańcy przygotowują się do Wigilii, natomiast na pozostałych szeregowcach budowniczy kontynuują prace wewnętrzne takie jak kładzenie tynków czy posadzek. Pomimo coraz chłodniejszych dni intensywnie trwają także prace na zewnątrz, zarówno te związane z elewacją, jak i montażem pokryć dachowych, czy też montowaniem ostatnich okien w kolejnych szeregowcach.

Koniec roku kalendarzowego to ważny okres zarówno dla dewelopera, jak i jego klientów. To czas podsumowań, bilansu zysków oraz planów na kolejne lata. Z kolei nowi właściciele domów z każdym dniem poznają lepiej własne M jak i miejscowość, w której zamieszkali. Zarówno Błażejewko jak i Brodowo to malownicze miejscowości dające wiele możliwości rodzinnego spędzania wolnego czasu w aktywny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *