W podpoznańskiej miejscowości Dachowa firma RGR Developer realizuje inwestycję o nazwie Osiedle Tęczowe. W jej skład będą wchodzić mieszkania i domy umiejscowione w budynkach o zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz czterolokalowej. Na 15-hektarowym terenie inwestycyjnym wzniesiono już cztery nieruchomości, a następne są w realizacji.

Inwestycja realizowana jest w południowo-wschodniej części aglomeracji poznańskiej. W jej obrębie docelowo ma powstać ponad 500 lokali mieszkalnych. Liczba ta nie dziwi biorąc pod uwagę dostępny zasób ziemi. W ofercie dewelopera dominować będą domy szeregowe wykonywane w trzech wariantach projektowych. Idea ta jest odpowiedzią na rosnącą popularność tego typu zabudowy ze względu na jej funkcjonalny charakter. Metraż dostępnych domów w zabudowie szeregowej wyniesie od 84 do 116 mkw. Każdy z nich będzie posiadał własny garaż. Na Osiedlu Tęczowym nie zabraknie również mieszkań o powierzchni od 44 do 93 mkw. Będą one dostępne do nabycia zarówno w domach czterolokalowych, jak i szeregowcach. Deweloper planuje także budowę domów w zabudowie bliźniaczej mających aż 131 mkw. Wszystkie lokale mają charakter bezczynszowy. Z racji tego, że RGR Developer jest zarówno inwestorem, jak i generalnym wykonawcą, na każdy etap prac w obrębie inwestycji przypada budowa kilku nieruchomości z osobna. Do tej pory powstały już cztery budynki w zabudowie czterolokalowej. Aktualnie deweloper buduje nieruchomości w zabudowie szeregowej, zaś wkrótce rozpocznie budowę kolejnych budynków czterolokalowych.

W miarę rozwoju Osiedla Tęczowego w Dachowej przewidywana jest także budowa centrum handlowo-usługowo-rekreacyjnego o powierzchni około 4 tys. mkw. Ma być ono kompleksowym i komfortowym zapleczem dla okolicznych mieszkańców. Ponadto, RGR Developer planuje wdrożyć szereg udogodnień na terenie samej inwestycji. W ich skład wchodzić będą m.in. wewnętrzne drogi i parkingi, tereny zielone, elementy małej architektury oraz usytuowany w pobliżu osiedla plac zabaw dla dzieci. – Nasza inwestycja ma odzwierciedlać zróżnicowane potrzeby nabywców, którzy szukają zarówno estetycznych, jak i praktycznych dla życia rozwiązań. – stwierdza Renata Glista, właścicielka RGR Developer. – Równie ważnym czynnikiem jest także dogodna lokalizacja Osiedla Tęczowego. Dzięki drodze ekspresowej S11 położonej tuż obok miejscowości Dachowa dojazd do Poznania zajmuje zaledwie 10 minut. – dodaje. Warto dodać, że w pobliżu inwestycji znajdują się szkoły oraz przedszkole, a także liczne tereny rekreacyjne ze ścieżkami rowerowymi.

Najnowsza inwestycja RGR Developer stanowi odpowiedź na wzmożony popyt na nieruchomości o większym metrażu, wyróżniające się dużą kompleksowością. Ich atrakcyjność jest definiowana nie tylko poprzez projekt architektoniczny, lecz także przez lokalizację i infrastrukturę towarzyszącą.

Ceny nieruchomości na Osiedlu Tęczowym rozpoczynają się już od 2 690 zł/mkw., co czyni je bardzo konkurencyjnymi względem inwestycji deweloperskich realizowanych na terenie Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *