Narożniki są trendy i to się nie zmieni!

Meble wypoczynkowe są bardzo istotnym elementem w każdym mieszkaniu. Najczęściej lokuje się je w salonie albo sypialni. Są miejscem wypoczynku i relaksu, więc najważniejsze jest, to by były wygodne. Wygląd mebli ma ogromne znaczenie, dlatego, że poza funkcją użytkową są one także elementem dekoracyjnym wnętrza.

Narożnik? Ale jaki?

Nowoczesne narożniki podbijają serca wielu osób. Jednak jakie są ich najważniejsze cechy? Aranżując wnętrze należy dokładnie sprawdzić jakie gabaryty narożników są odpowiednie do konkretnego pomieszczenia. Bardzo popularne są narożniki twin – w kształcie litery „U”. Z pozoru wydają się one dość okazałe, ale w gruncie rzeczy dzięki nim można zaoszczędzić miejsce w pokoju. Sofa jest na tyle duża, że można na niej leżeć i wygodnie wypoczywać. Poza tym, siedziska są tak przestronne, że zmieści się na nich kilka osób i nie trzeba dodatkowo inwestować w fotele czy pufy. Narożnik „U” świetnie nadaje się do oddzielania stref w pomieszczeniu. Twin doskonale pasuje do salonu z aneksem kuchennym, gdzie wydziela się część kuchenną od jadalnej. Narożniki są na tyle ustawne, że bardzo dobrze prezentują się na środku pokoju jak też przy ścianie i w kącie. Narożnik twin bez problemu komponuje się z różnego rodzaju przestrzeniami. Dzięki niemu małe i przestronne salony są bardziej przytulne.

 

 

 

Jakie obicie narożnika jest najlepsze?

Rodzaj tapicerki powinien być dobrany do potrzeb i wymagać klienta. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tkanin on szenilu bo skórę. Plusz jest bardzo miękki i miły w dotyku, a poza tym, łatwy w utrzymaniu i odporny na ścieranie. Podobną tkaniną jest welur, który charakteryzuje się wytrzymałością i łatwością pielęgnacji. Nic dziwnego, że bardzo często opija się nim meble. Oryginalnym materiałem jest natomiast żakard, który cechuje się ogromem wzorów i wysoką gramaturą. Szenil przypomina sztruks, jest bardzo wytrzymały i ładnie prezentuje się na narożnikach. Bardzo popularny jest również skaj, który wyglądem przypomina naturalną skórę. Produkty obite tym tworzywem są znacznie tańsze, ale wyglądają bardzo elegancko. Naturalna skóra jest klasyką wśród materiałów tapicerskich. Kojarzy się ona z szykiem i wyczuciem stylu. Narożnik ze skóry świetnie sprawdzi się w przestronnym gabinecie albo salonie w stylu glamour.

Kolor ma znaczenie

Nie da się ukryć, że wygląd mebli ma znaczenie. Inaczej nikt nie przywiązywał by wagi do materiału. Narożnik powinien być widoczny w pomieszczeniu, dlatego dobrze jest dobierać barwę na zasadzie kontrastu. Jeśli pokój ma jasne kolory, twin powinien być intensywny. Takie połączenie na pewno zdynamizuje przestrzeń i doda jej charakteru. Żywa aranżacja pozytywnie wpływa na nastrój i sprawia, że czujemy się w niej bardziej zrelaksowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *