Remontowanie i urządzanie mieszkania wiąże się z podejmowaniem szeregu decyzji. Po wyborze podłóg, koloru ścian, czy mebli wydaje nam się, że sprawa sufitu jest oczywista. Jednak, czy on zawsze musi być biały i trudny do pomalowania?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek w postaci plam na podłodze lub niedomalowanych fragmentów sufitu powinniśmy zastosować odpowiednią farbę. Ceiling Paits z oferty PARA Paints to farby tiksotropowe, czyli niekapiące. Ponadto bardzo łatwo się rozprowadzają oraz posiadają wysokie właściwości kryjące. Tworzą idealne matowe powłoki.

Ceiling Paint 876 PARA Paints do sufitów białych i Ceiling Paints 976 do sufitów kolorowych zostały stworzone z myślą o miejscach, które trudno pomalować. Aby ułatwić zadanie pomalowania białego sufitu na biało, w trakcie aplikacji produkt ma kolor jasnoróżowy. Pozwala to dostrzec, czy sufit jest równomiernie pomalowany. Jednak bez obaw, różowy nie zostanie tam na zawsze. Po wyschnięciu farba uzyska biały kolor. Chyba, że zdecydujemy inaczej. Decyzja o tym, czy sufit ma być biały, zależy już tylko od naszej wyobraźni, odwagi i warunków we wnętrzu.

Biel bieli nie równa

Bez wątpienia biel jest najczęściej wybierana do malowania sufitu. Znajduje sympatyków zarówno wśród tradycjonalistów, jak i wielbicieli minimalistycznych wnętrz nowoczesnych. Wbrew pozorom biały ma wiele odcieni. 2-3 krople barwnego pigmentu potrafią zmienić biel nie do poznania. Producent farb PARA Paints oferuje 36 odcieni bieli z palety off-white. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni odcień białego sufitu dopasowanego do wizji całej aranżacji.

Wysokość ma znaczenie

W niskich pomieszczeniach, sufit powinien być jaśniejszy od ścian. Dzięki temu pomieszczenie wyda się wyższe i bardziej przestronne. Namalowanie kilkucentymetrowego pasa w kolorze sufitu na górnej krawędzi ściany jeszcze bardziej wzmocni ten efekt.

Na ciemny i intensywny kolor sufitu mogą pozwolić sobie właściciele wysokich pomieszczeń. W ich przypadku zabieg ten sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze, a efekt będzie interesujący.

Zasady malowania sufitu

Jeśli chcemy uzyskać spójną aranżację, decyzja o kolorze sufitu powinna bazować na barwie ścian. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór z tej samej tonacji. Taką możliwość dają nam tylko i wyłącznie sklepy, które posiadają w ofercie farby z mieszalnika. Oznacza to, że nie jesteśmy ograniczeni 50 gotowymi kolorami. Możemy wybierać z pełnej palety barw. Farby PARA Paints oferują ich ponad 3500. Mieszalnik umożliwia stworzenie naszej indywidualnej barwy. Kolor sufitu powinien zawierać połowę receptury najniższego koloru z listka wzornika, co pozwoli nam uniknąć efektu drastycznego odcięcia.

Sufit bez wątpienia jest uwieńczeniem każdego wnętrza. Warto poświęcić mu trochę więcej uwagi, dzięki czemu efekt naszej aranżacji będzie pełniejszy.

 cena PARA 876 oraz 976: od 34 zł brutto,

wydajność: 12 m2/ 1 L

Farby PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA. www.para.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *