Kształty snów – wyjątkowe dekoracje w sypialni

Niezawodni naukowcy! Wiemy dzięki nim tyle rzeczy… . Tym razem zbadali sprawę wyobrażania sobie przed snem owiec skaczących przez płot. Czy ich liczenie faktycznie pomaga nam zasnąć? Okazało się, że wcale nie, ponieważ zajęcie to jest dla naszego mózgu… zbyt nudne. Dużo bardziej efektywne jest wyobrażanie sobie uspokajających obrazów, takich jak falujące morze czy górska panorama. Warto o tym pamiętać, projektując wystrój sypialni. Agnieszka Dybała z firmy Dunes podpowiada, jak za pomocą trójwymiarowych paneli dekoracyjnych stworzyć w niej niezwykłą atmosferę, w wyjątkowy sposób nastrajającą do relaksu i wypoczynku.

Wygodne łóżko to centralny punkt każdej sypialni. „Poświęcając uwagę na jego odpowiedni wybór nie możemy jednak zapominać, że – choć główny – nie jest to jedyny element istotny w wystroju domowej alkowy. Największą powierzchnię jej przestrzeni zajmują bowiem z reguły ściany i to od sposobu ich zagospodarowania zależy w dużej mierze to, w jakim nastroju będziemy zasypiać wieczorem i budzić się rano.” – zwraca uwagę Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Falujące marzenia

„Odpowiedni dobór koloru farby lub tapety z pewnością nadaje wnętrzom charakteru. Ale warto wychodzić poza utarte schematy, poszukując – w przenośni i dosłownie – nowego wymiaru aranżacji.” – mówi ekspert firmy Dunes, dodając: „Trójwymiarowe powierzchnie paneli kryją w sobie wielki potencjał dekoracyjny. Wybierając na przykład falujące linie wprowadzimy do sypialni kojący spokój i harmonię, tak bardzo potrzebne każdemu po kolejnym ciężkim dniu pracy. Wśród takich relaksujących kształtów wypoczynek jest z pewnością i łatwiejszy, i przyjemniejszy.”

Dekoracje mogą zachwycać lekkością i swobodą lub uspokajającą rytmicznością, w zależności od poziomego lub pionowego ułożenia elementów oraz odpowiedniego zagęszczenia kształtów. „Panele wykonane z gipsu można też malować na dowolny kolor. Dzięki temu dopasujemy oblicze każdego trójwymiarowego wzoru do klimatu ulubionych miejsc wypoczynku – subtelne błękity ukoją zmysły niczym falujący lazur morza lub płynące po niebie chmury, a delikatne żółcie przypomną łagodne linie nadmorskiego piasku.” – podpowiada Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Akcent na wyjątkowy styl

„Panele można także stosować jako dekorację wybranych, nawet niewielkich fragmentów ścian. Mocując je za zagłówkiem łóżka podkreślimy centralną, najważniejszą część sypialni. Z kolei ozdobione za ich pomocą wnęki nabiorą niezwykłego charakteru, stając się oryginalnym akcentem pomieszczenia.” – mówi Agnieszka Dybała z firmy Dunes, dodając: „W ten sposób można w sypialni wykorzystać także bardziej oryginalne, niestandardowe wzory, dostosowane do indywidualnego klimatu aranżacji. Również te bardziej dynamiczne, bazujące na motywach geometrycznych lub florystycznych.”

Gra światłocieni

„Światło w sypialni pełni specyficzną rolę. Nie powinno go być ani za dużo, ani za mało. Warto wykorzystać je do tworzenia atmosfery dyskrecji i wyciszenia. Dzięki trójwymiarowej konstrukcji paneli dekoracyjnych możemy wprowadzić do wnętrza niepowtarzalną grę światłocieni, montując stylowe kinkiety na ozdobionej ścianie lub umieszczając źródło światła za oparciem łóżka. Efekty, które możemy w ten sposób uzyskać, z pewnością będą klimatyczną ozdobą, umilającą chwile przed zaśnięciem.” – podpowiada Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Sen zabiera nam średnio 1/3 życia, oddając jednak w zamian energię potrzebną do codziennej aktywności. Sypialnia jest więc szczególnym miejscem, którego atmosfera powinna sprzyjać niezakłóconemu wypoczynkowi. Niestandardowe materiały wykończeniowe takie jak trójwymiarowe panele dekoracyjne pozwolą na realizację oryginalnych pomysłów i stworzenie wyśnionych aranżacji.

www.dunes.pl

DUNES Agnieszka Dybała
Jakubowice Konińskie-Kolonia
ul. Kalinowa 8
21-003 Ciecierzyn


 

Firma Dunes specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości ściennych paneli dekoracyjnych 3D. Wykonane z gipsu trójwymiarowe panele dekoracyjne to nieszablonowy materiał wykończeniowy, który może być wykorzystywany do montażu całych powierzchni, jak i pojedynczych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *