Bycie rodzicem dorastającego dziecka to nie lada wyzwanie. Nasze dziecko powoli zaczyna dorastać, wchodzi w okres buntu, zmienia się. Odzwierciedlenie tych zmian znajdziemy także w sposobie ubierania się, spędzania wolnego czasu czy też we wnętrzu pokoju. Meble dziecięce stają się niemodne i niedostosowane do aktualnych potrzeb. Meble młodzieżowe różnią się od tych dziecięcych. Muszą być odpowiednie- odpowiednie czyli jakie?

 

Dostosowane do wieku – to podstawa

 

Meble młodzieżowe nie mogą być z pewnością dziecinne. Dorastający chłopak nie zechce mieszkać w pokoju, w którym są różowe meble lub tapety z bohaterami z bajek. Trzeba mieć to na uwadze. W niektórych przypadkach takich infantylny wystrój może narazić nasze dziecko na drwiny ze strony rówieśników. Z drugiej strony nie może być to sztywny gabinet osoby dorosłej pozbawiony jakichkolwiek młodzieżowych elementów. Podejmując decyzję warto porządnie porozmawiać z własnym dzieckiem na temat jego pragnień i oczekiwań co do mebli. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Meble do pokoju dziecka powinny zapewniać mu ważne w tym wieku poczucie pewnej prywatności, być dopasowane do charakteru i potrzeb. Wbrew pozorom aspekt praktyczny jest również bardzo ważny. Potrzebne jest miejsce na ubrania, przybory szkolne czy zabawki. Meble do pokoju młodzieżowego muszą zapewniać biurko, które będzie miejscem do odrabiania lekcji i nauki

 

 

 

Jaki błędów się wystrzegać?

 

Meble do pokoju dziecka – w tym zakresie najczęściej popełniamy jeden z dwóch zasadniczych błędów.

 

Pierwszym z nich jest pozwolenie dziecku absolutnie na wszystko, sprawienie, że zakup będzie jego, wyłączną decyzją – najczęściej bez jakiejkolwiek celowości zakupionych mebli. Pamiętajmy, że nasze pociechy to nie osoby dorosłe i nie są jeszcze w stanie tak w stu procentach dokonać racjonalnego zakupu. Przesłanki, którymi będą się kierować nie zawsze muszą być celowe czy praktyczne. Jeśli nie postawimy tutaj tamy w postaci odrobiny zdrowego rozsądku, to możemy skończyć w sytuacji, gdzie mamy dużo mebli, które w ogóle nie pasują do wnętrza i nie spełniają swoich, podstawowych ról.

 

Drugi z błędów jest zupełnie przeciwny- ma miejsce w sytuacji, kiedy nie będziemy w ogóle liczyć się ze zdaniem naszego dziecka. Meble do pokoju młodzieżowego należy wszakże skonsultować z osobą, która będzie z nich korzystać na co dzień. W przeciwnym razie uzyskamy być może bardzo dobrze umeblowane wnętrze, w którym to nasze dziecko będzie się po prostu źle czuło.

 

Meble młodzieżowe zakupicie w sklepie Akord : http://sklep.akord.net.pl/12-meble-mlodziezowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *