Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej (futsalu)

Branża budowlana gromadzi wokół siebie wiele segmentów gospodarki, począwszy od producentów artykułów budowlanych, poprzez specjalistyczne sieci sklepów i hurtownie budowlane, aż do wykonawców różnego typu robót monterskich i budowlanych. Ale branża ta jest nie tylko gospodarczo dobrze rozwinięta, lecz także rekreacyjnie.

Artykuł ten poświęcony jest ogólnopolskiej imprezie sportowej, która integruje podmioty z branży budowlanej z całego kraju – mowa o Mistrzostwach Polski w halowej piłce nożnej branży budowlanej. Impreza ta odbywa się co roku, począwszy od 2006.

Ostatnia edycja (IV) miała miejsce w Krakowie w lutym tego roku (2009). Mimo, iż nie zgłosiło się kilka firm zaliczających się do pretendentów do tytułu impreza stała na wysokim poziomie, a udział w niej wzięło 30 drużyn. Obecny był również mistrz z roku 2008 – Oltech-Boś Włocławek. Po początkowych rozgrywkach kilka drużyn zrobiło imponujące wrażenie swą grą i kondycją zawodników, między innymi PRUiM Gliwice, Natra Warszawa, Porta KMI Ełk, Energia Bydgoszcz, Weber/Maxit Polska czy chociaż wspomniany już Oltech-Boś Włocławek. Zaskakującym natomiast okazał się fakt odpadnięcia silnej ekipy Orlen-Asfalt Płock, która w kuluarach typowania była do miejsca medalowego.

Po drugim dniu emocjonujących i zaciętych rozgrywek do półfinału ze swoich grup eliminacyjnych awansowały drużyny Natra Warszawa, Knauf Bełchatów, Fronton Kraków i Porta KMI Ełk. W obu spotkaniach meczów półfinałowych wydawało się, iż drużyny spotkały się na zasadzie kontrastu – ekipa silna ze słabą, co można było zinterpretować po dużej przewadze w bramkach. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  1. Natra Warszawa
  2. Porta KMI Ełk
  3. Fronton Kraków
  4. Knauf Bełchatów

Wśród sponsorów mistrzostw wymienić należy serwisy internetowe z branży budownictwa i sportu – budownictwo.org czy znany portal piłkarski futbol.pl. Nagrody indywidualne uzyskali Przemysław Krogulec z Natra Warszawa (król strzelców), Patryk Król z Knauf Bełchatów (najlepszy piłkarz) i Zbigniew Mielczarek z Ramb Bełchatów (najlepszy bramkarz).

Dodaj do:  

Dodaj do gwar  

Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us  

Dodaj do wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *