Lepo® – cement do zapraw murarskich i tynkarskich

Cement Lepo® wyprodukowany przez Lafarge został opracowany z myślą o zaprawach murarskich i tynkarskich. Specjalnie dobrany skład cementu gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża, wysoką urabialność oraz nie wymaga dodatkowego wapna czy plastyfikatorów.


Dzięki podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża cement Lepo® przyspiesza tempo budowy, zmniejsza koszty wykonawcze oraz straty materiałowe (nawet o 88%*) powstające w trakcie prac murarsko-tynkarskich. Produkt gwarantuje łatwe przygotowanie zapraw bez konieczności dodawania wapna czy plastyfikatorów.

Zaprawy murarskie

Cement Lepo® jest przeznaczony do zapraw murarskich, do budowania ścian nośnych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Świetnie sprawdza się również przy stawianiu ścian działowych i osłonowych oraz do budowy trwałych i eleganckich ścian klinkierowych. Trwałość cementu pozwala również na wykorzystywanie go do stawiania ścian fundamentowych w środowiskach wolnych od agresywnych wód gruntowych lub po wykonaniu odpowiedniej izolacji.
> ściany nośne wewnętrzne, zewnętrzne, działowe i osłonowe
> ściany fundamentowe (jeśli teren jest wolny od agresywnych wód gruntowych lub po wykonaniu właściwej izolacji)
> ściany klinkierowe

____________

* Dane procentowe w informacji zostały podane według wyników badań laboratoryjnych oraz testów na budowach przeprowadzonych przez Lafarge Cement SA.

Zaprawy tynkarskie
Odpowiednio dobrany skład cementu Lepo® sprawia, że zwiększa on przyczepność zaprawy do pionowych powierzchni. Dzięki temu sprawdza się przy tynkach zewnętrznych oraz wewnętrznych – zarówno tych zwykłych, jak i szlachetnych. Dodatkowo, zewnętrzne powierzchnie tynkowane zaprawą na bazie Lepo®, są bardziej mrozoodporne oraz „oddychające” w porównaniu z zaprawami tradycyjnymi czy suchymi mieszankami. Użycie cementu Lepo® znacząco redukuje powstawanie rys skurczowych na gotowych tynkach oraz pozwala na uzyskanie gładszych i jaśniejszych powierzchni, dzięki czemu można zredukować koszty związane z malowaniem gotowych tynków.
> tynki wewnętrzne i zewnętrzne nakładane ręcznie
> tynki zwykłe i szlachetne

Posadzki i drobne remonty
Wyrównanie podłoża pod posadzkę to kolejny rodzaj prac wykończeniowych, które można wykonać dzięki zaprawie na bazie Lepo®. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz właściwości mrozoodporne taką zaprawę można również wykorzystać do stabilizacji podłoża pod kostkę brukową na zewnątrz. Cement Lepo® to nie tylko profesjonalny produkt dla zawodowców, doskonale nadaje się również do samodzielnych prac przy domowych remontach: wypełniania ubytków w tynku i popękanych murach.
>zaprawy uzupełniające lub wypełniające pustki bądź kanały
> warstwy wyrównujące pod posadzki, podłoża oraz podbudowy
> stabilizacja pod kostkę brukową

Dozowanie
Cement Lepo® nie wymaga dodawania wapna ani innych domieszek chemicznych. Zaprawę uzyskuje się po dodaniu w odpowiednich proporcjach wody i piasku. Lepo® wiąże powszechnie stosowane materiały budowlane, takie jak: cegły tradycyjne i klinkierowe, pustaki, cegły i bloczki silikatowe, bloczki z betonu komórkowego, bloczki betonowe i kamień naturalny. Gotowa zaprawa zachowuje właściwości robocze przez około 3 godziny. W celu uzyskania odpowiedniej zaprawy należy przestrzegać następujących zaleceń producenta:

Informacje o produkcie:
Lepo® to innowacyjny cement murarski nie wymagający dodatku wapna ani plastyfikatorów. Produkt został opracowany z myślą o zaprawach murarskich i tynkarskich, doskonale nadaje się również do prac wykończeniowych np. wyrównywania podłoża pod posadzkę czy innych drobnych remontów. Cement charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz wysoką urabialnością, dzięki czemu przyspiesza tempo budowy, zmniejsza koszty wykonawcze oraz straty materiałowe powstające w trakcie prac murarsko-tynkarskich. Lepo® wiąże powszechnie stosowane materiały budowlane, takie jak: cegły tradycyjne i klinkierowe, pustaki, cegły i bloczki silikatowe, bloczki z betonu komórkowego, bloczki betonowe i kamień naturalny. Gotowa zaprawa zachowuje właściwości robocze przez około 3 godziny.
 Cena około: 11zł/worek 25 kg


Zawsze wybieraj produkty oznaczone certyfikatem Pewny Cement
Cement Lepo® posiada znak Pewny Cement, przyznawany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Aby otrzymać taki certyfikat, producent musi spełnić najwyższe wymagania normowe i techniczne na etapie produkcji, konfekcjonowania oraz dystrybucji. Cement oznakowany logotypem Pewny Cement zapewnia klientom bezpieczeństwo i gwarancję nabycia produktów o najwyższej jakości. Celem akcji stowarzyszenia jest ochrona konsumenta przed wyrobami, które nie spełniają wymagań normowych, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji.


Szczegółowe informacje na temat cementu Lepo® można znaleźć na stronie internetowej producenta: www.lafarge.pl

Informacje o Lafarge
Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, kruszyw i betonu oraz gipsu. Lafarge zatrudnia na świecie 76.000 pracowników w 78 krajach. W Polsce Lafarge działa od 1995 roku w branży produkcji: cementu, betonu, kruszyw i płyt kartonowo-gipsowych. W 2011 r. już po raz siódmy z rzędu Grupa Lafarge została umieszczona na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój”. Firma oferuje klientom innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, komfort i jakość codziennego życia.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *