Laminaty HPL Pfleiderer – sprawdzone rozwiązanie do wnętrz kontraktowych

Pfleiderer od ponad 50 lat oferuje swoim klientom laminaty HPL. Ten wytrzymały, funkcjonalny i elastyczny w zastosowaniu materiał to sparawdzone i popularne na rynku europejskim rozwiązanie do wnetrz kontraktowych.

Laminaty HPL Pfleiderer to materiał, który oferuje projektantom i firmom wyposażającym wnętrza kontraktowe wiele możliwości. Laminaty są materiałem o szerokiej palecie wzorniczej: obok wzorów jednobarwnych oraz inspirowanych innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień naturalny czy metal, dostępne są także w szerokiej gamie wzorów fantazyjnych, będących wytworem wyobraźni projektantów. Ponadto łatwość nanoszenia na laminaty nadruków w technologii cyfrowej pozwala na tworzenie przy ich pomocy zindywidualizowanych, niepowtarzalnych projektów. Tę wzorniczą paletę uzupełniają różne warianty wykończenia powierzchni: od wysokiego połysku, poprzez powierzchnie z efektami szczotkowania czy młotkowania, aż po wersje matowe. Ten szeroki wybór pozwala wykreować we wnętrzach przy pomocy laminatów bardzo zróżnicowane efekty i nastroje.

Elastyczność dzięki komplementarności

Za stosowaniem laminatów we wnętrzach kontraktowych przemawia też ich komplementarność wzornicza. W przypadku propozycji Pfleiderer pozwala ona z łatwością łączyć w jednym wnętrzu czy obiekcie laminaty z płytami laminowanymi, płytami trudno zapalnymi Pyroex czy blatami kuchennymi. Dzięki temu zależnie od wymagań stawianych danej powierzchni czy meblowi możemy zastosować na niej optymalnie spełniający te wymagania materiał, a całość wnętrza czy obiektu wygląda harmonijnie i elegancko dzięki idealnie dopasowanym dekorom.

Funkcjonalne i wytrzymałe

Laminaty HPL Pfleiderer wybierane są do wnętrz kontraktowych nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale także na wytrzymałość i funkcjonalność. To wszystko sprawia, że intensywnie użytkowane pomieszczenia, przez które niejednokrotnie przewijają się setki osób dziennie długo pozostają atrakcyjne i estetyczne.

Laminaty są odporne na uderzenia i zarysowania. Nie zmieniają koloru pod wpływem światła słonecznego. Nie przyjmują plam i zabrudzeń, są łatwe do czyszczenia. Nie szkodzą im substancje chemiczne, niskie i wysokie temperatury, wilgoć. Gwarantują tez higieniczność i łatwość pielęgnacji pokrytych nimi powierzchni.

Laminaty są łatwe w obróbce, lekkie, dostępne w dużych arkuszach – czyni je wygodnymi w użyciu i ekonomicznymi. Wersja laminatów Solid barwionych w masie zapewnia też perfekcyjne, bezfugowe spoiny.

Miejsca szczególnie wymagające

Jest kilka kluczowych punktów w których szczególnie zalecane jest zastosowanie laminatów. Laminat HPL Pfleiderer świetnie sprawdzi się jako okładzina drzwi obiektowych – zwłaszcza drzwi wewnętrznych licowanych ze ścianą. Można mu nadać wtedy kolor specjalnie wybrany dla danej inwestycji. Drugie miejsce to meble o podwyższonej odporności na ścieranie – biurka, stoliki restauracyjne, regały i ekspozytury sklepowe. Laminat warto też zastosować na recepcjach, ladach recepcyjnych, barowych i sklepowych czyli tam, gdzie przewija się codziennie wielu klientów. Kolejne miejsce to obłe powierzchnie ścian i kolumn – ponieważ laminaty HPL są podatne na gięcie mogą tu zastąpić inne materiały. Wreszcie laminaty mogą być świetnym nośnikiem treści informacyjnych, reklamowych czy wizerunkowych – ze względu na możliwość pokrycia ich indywidualnym zadrukiem cyfrowym.

Łatwo dostępne

Laminaty HPL Pfleiderer dostępne są szeroko na terenie całej Polski dzięki rozbudowanej sieci punktów handlowych Pfleiderer Partner (ich adresy można znaleźć na stronie www.pfleiderer.pl). Najchętniej wybierane przez klientów wzory dostępne są szybko dzięki stałym stanom magazynowym w Polsce, a czas oczekiwania na pozostałe nie przekracza 4 tygodni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *