LAFARGE CEMENT ZAMKNĄŁ ROK 2011 REKORDOWYM WYNIKIEM PRODUKCJI CEMENTU – PONAD 4 MLN TON

Każda z dwóch cementowni Lafarge w Polsce, które zlokalizowane są w Małogoszczy i na Kujawach, w ciągu minionego roku wyprodukowała po ponad 2 mln ton cementu. Tak dobry wynik osiąga niewiele cementowni na świecie.

Według Stowarzyszenia Producentów Cementu sprzedaż cementu w roku 2011 w Polsce osiągnęła poziom 18,5 mln ton. Tak dobre wyniki zaskoczyły nawet ekspertów, gdyż prognozowano wynik na poziomie 16,5-17 mln ton. Z analiz SPC wynika, że rok 2012 pod względem produkcji cementu będzie podobny. Rozwój rynku materiałów budowlanych wspierają inwestycje związane z infrastrukturą oraz z Euro 2012.

Lafarge Cement wyprodukował w 2011 r. ponad 4 mln ton cementu. To rekordowy wynik.
– Możliwość osiągnięcia takich wyników jest wypadkową rozwoju polskiej gospodarki i decyzji Grupy Lafarge podjętych kilka lat temu i związanych z inwestycjami w Polsce – ocenia Tom Ehrhart, prezes zarządu Lafarge Cement S.A. – Mimo dobrych prognoz na 2012 rok, jednym z czynników, który nas niepokoi, i który należy wziąć pod uwagę są ciągle rosnące koszty produkcji cementu, na co głównie mają wpływ ceny energii i paliw oraz koszty transportu naszych produktów do klientów. Jesteśmy przygotowani do zaspokojenia popytu, ale musimy też uwzględniać zmieniające się warunki rynkowe – dodaje.

W ciągu ostatnich kilku lat w obu cementowniach Lafarge w Polsce: w Małogoszczu i na Kujawach, prowadzone były inwestycje zmierzające do stopniowego zwiększenia mocy produkcyjnych. Objęły one m.in. budowę trzech nowych silosów – klinkieru i popiołów lotnych w obu zakładach, a także dodatkowych młynów cementu w każdej z cementowni. Ponadto, w Małogoszczu wybudowano terminal załadowczy cementu luzem i zmodernizowano jeden z pieców cementowych. Uzyskano także fundusze unijne do budowy suszarni popiołów mokrych w Małogoszczu oraz instalacji do separacji popiołów lotnych na Kujawach.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, kruszyw i betonu oraz gipsu. Lafarge zatrudnia na świecie 76.000 pracowników w 78 krajach. W Polsce Lafarge działa od 1995 roku w branży produkcji: cementu, betonu, kruszyw i płyt kartonowo-gipsowych.

W 2011 r. już po raz siódmy z rzędu Grupa Lafarge została umieszczona na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *