Kupić nowy kompresor, czy inwestować w części do sprężarek? Podpowiadamy!

 Nawet najlepsze i najtrwalsze narzędzie wraz z biegiem czasu może się w końcu uszkodzić, zepsuć lub zatrzeć. Jest to zupełnie normalne – częste prace i wymagające warunki są szkodliwe dla bardzo wielu rodzajów urządzeń. Co robić w wypadku, kiedy potrzebna nam spawarka, zgrzewarka, pompa czy wspomniany w tytule kompresor po prostu się popsuje? Kupić nową, czy inwestować w części do sprężarek? W poniższym artykule powiemy sobie, które rozwiązanie warto wybrać oraz jakie są zalety naprawy i kupna nowego sprzętu.

Sprężarki powietrza – naprawiać, czy kupić nową?

Podstawową sprawą podczas podjęcia tego typu decyzji jest trafne ocenienie kondycji naszego kompresora. Sprawdźmy, czy nasz sprzęt doznał poważnych uszkodzeń, czy potrafimy sami dokonać napraw oraz sięgnijmy pamięcią do czasu jego zakupu – być może jest już na tyle stary, że żadne akcesoria do sprężarek powietrza niestety już mu nie pomogą. Jeżeli narzędzie jest poważnie zepsute najlepszym rozwiązaniem będzie kupno nowej sprężarki powietrza. Warto zastanowić się, który z rodzajów kompresorów najlepiej odpowiada naszym potrzebom: sprężarka tłokowa, śrubowa, czy spiralna. Każda z nich posiada swoje zalety, o których powinniśmy dowiedzieć się przed podjęciem decyzji o zakupie sprzętu.

Akcesoria do sprężarek – czasami wystarczy prosta wymiana

Jeżeli uszkodzeniu uległy tylko pojedyncze elementy, które potrafimy zidentyfikować i samodzielnie wymienić, bez wątpienia lepszym wyborem od kupna nowego modelu kompresora będzie zakup części do sprężarki. Akcesoria takie jak zawory, oleje, czy prestostaty, a nawet pompy powinno udać się nam zamontować we własnym zakresie. Sprężarki powietrza są raczej bezawaryjnymi i bezpiecznymi urządzeniami, dlatego często zwykła zamiana akcesoriów lub pojedynczych elementów załatwia sprawę na długi czas. Wszelkie akcesoria do sprężarek i nowe modele urządzeń znajdziesz z łatwością w internecie. Sklepy takie jak Delta Technika prowadzą ich sprzedaż na terenie całego kraju. Pamiętaj – sprawne działanie Twojej sprężarki to gwarant skutecznej pracy oraz bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *