Ruszył serwis www.aukcjemieszkan.pl – jest to nowa propozycja zakupu tańszych mieszkań. Ich ceny w trakcje licytacji będą spadać. Jest to możliwe dzięki użytkownikom serwisu, którzy sprawdzając cenę mieszkania jednocześnie ją obniżają. Pierwsze dwie aukcje już trwają. Kolejne nieruchomości czekają na ogłoszenie.

Wystawione na aukcję mieszkania posiadają swoje ceny ofertowe. Aktualne ceny są jednak ukryte. Żeby poznać ich wartość, użytkownik może dokonać sprawdzenia, używając wykupionych kredytów lub kodów. To właśnie każde sprawdzenie obniża aktualną cenę nieruchomości. Im więcej sprawdzających, tym aktualna cena będzie niższa. W każdej chwili użytkownik, jeśli uzna cenę za atrakcyjną, może dokonać rezerwacji. Aukcja w tym czasie jest zawieszona, a użytkownik ma czas na sfinalizowanie transakcji.

„Zasady przeprowadzania aukcji zostały tak pomyślane, że teoretycznie cena oferowanego mieszkania lub domu może spaść do przysłowiowej złotówki. To oczywiście wymagałoby bardzo dużej liczby osób, które sprawdzą cenę takiej nieruchomości. Oceniamy, że realnie ceny mieszkań sprzedawanych poprzez aukcjemieszkan.pl będą niższe o ok. 20% do 35% od cen ofertowych” – powiedziała Joanna Finfando, pomysłodawczyni i twórczyni serwisu aukcjemieszkan.pl.

Pierwsze aukcje mieszkań już trwają. Na sprzedaż wystawione zostały mieszkania zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Włochy, w nowej inwestycji przy ul. Płużańskiej 21. Kolejna nieruchomość – segment z rynku wtórnego, zlokalizowany przy ul. Krynicznej w Warszawie – oczekuje na rozpoczęcie aukcji. Obecnie właściciele serwisu negocjują z kolejnymi deweloperami umowy, dzięki którym na aukcje trafi kolejnych 10 mieszkań już w najbliższych dniach. Rozpoczęte zostały również rozmowy z realizatorami inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu.

„Gwarantujemy, że wystawione na sprzedaż mieszkanie nie znajduje się w ofertach innych firm i serwisów. Z właścicielami nieruchomości podpisujemy umowy na wyłączność. Kupującym zapewniamy też kompleksową pomoc w przeprowadzeniu transakcji zakupu mieszkania od jego właściciela” – dodała Joanna Finfando.

’); // ]]>

Każdą wystawioną na aukcji nieruchomość zainteresowany użytkownik serwisu może obejrzeć w każdej chwili trwania aukcji. Opis aukcji zawiera wiele wyczerpujących informacji o oferowanej nieruchomości. Do opisu dołączone są szczegółowe zdjęcia i filmy video, mapka z lokalizacją, a także zestaw podstawowych dokumentów wraz z projektem umowy przedwstępnej. W dowolnym momencie użytkownicy mogą również zadzwonić na infolinię serwisu i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące oferowanych mieszkań i domów.

Informacje dodatkowe:
Aukcjemieszkan.pl to serwis należący do firmy Fovis Sp. z o.o., założonej i prowadzonej przez Joannę Finfando, doświadczonego i licencjonowanego pośrednika w handlu nieruchomościami. Wcześniej współpracowała z firmą BIEN HAUS przy wprowadzeniu na rynek oferty drewnianych domów prefabrykowanych. Wspólne działania zaowocowały ponad 20. zrealizowanymi inwestycjami domów jednorodzinnych w okolicach Warszawy. Współpracowała także z wydawnictwem Murator oraz z agencją nieruchomości Emmerson. Ostatnio, zaangażowana w rozwój agencji nieruchomości redNet24 w ramach grupy redNet.

¼ródło: http://media.neuron.pl/pr/149492/kup-mieszkanie-taniej-na-aukcji


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *