Klienci szukają Rodziny

Obecnie, co trzeci klient poszukuje mieszkania w rządowym programie „Rodzina na Swoim” – wynika z raportu jednego z największych deweloperów, firmy Dolcan. Nowe limity rządowego programu – 6.435 zł za m kw. w Warszawie – spowodowały, że znalezienie mieszkania spełniającego wymagania cenowe, stało się nie lada wyzwaniem.

Według analiz firmy Nowy Adres jedynie ok. 2 proc. mieszkań z rynku pierwotnego w Warszawie spełnia nowe wymagania rządowego programu. Oznacza to, że z ponad 18 tys. mieszkań dostępnych obecnie w stolicy, jedynie ok. 360 lokali można kupić w ramach „Rodziny na Swoim”. Deweloperzy oceniają, że większość klientów była zaskoczona tak radykalnym obniżeniem limitów.
 
– Rodziny planujące zakup nowego M nie były na to przygotowane. Widzimy, że zainteresowanie programem nadal jest bardzo duże i klienci szukają mieszkań spełniających jego kryteria – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor marketingu
w firmie Dolcan.

Mieszkania z rządową dopłatą oferują nieliczni. Firma Dolcan w swojej ofercie ma ponad 100 mieszkań w czterech stołecznych inwestycjach m.in. na osiedlu Rudy Rydz w Rembertowie i dwóch inwestycjach w Białołęce – na osiedlach Konik Polny i Kamyk Zielony. Ceny zaczynają się tu już od 5.500 zł za m kw. Czwartą inwestycją, w której klienci znajdą mieszkania w rządowym programie RnS jest osiedle w warszawskich Włochach.

– Zdecydowaliśmy o włączeniu do programu również 20 mieszkań na Osiedlu Tęczowym – informuje Alicja Dolińska. Trzypokojowe mieszkania będzie można kupić w cenie 6.435 zł za m kw. Osiedle Tęczowe jest już wybudowane, jego pierwszy etap niebawem zostanie oddany do użytku.

Inwestycja w Rembertowie dostępna w „Rodzinie na swoim” jest już prawie na półmetku prac, szybko powstają także dwa osiedla w Białołęce. Ich zaletą jest nie tylko możliwość kupienia lokalu z rządową dopłatą, ale także niskie koszty użytkowania. Mieszkania bezczynszowe zlokalizowane są bowiem w kameralnych budynkach, gdzie nie ma części wspólnych. Tym samym nie ma tu kosztów administracji, sprzątania klatek, utrzymania wind i innych opłat. Mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznych czynszów.

Na osiedlu Rudy Rydz w pierwszym etapie powstanie 78 mieszkań o metrażach 57 – 87 m kw. Z kolei na osiedlach Kamyk Zielony i Konik Polny w pierwszych etapach powstaną łącznie 244 mieszkania. Najmniejsze będą miały powierzchnię 47 m kw., największe zaś 112 m kw.

Wszystkie mieszkania realizowane w ramach osiedli bezczynszowych mają bezpłatne miejsca postojowe przed budynkiem. Mieszkańcy będą mieć tu także wygodę mieszkania w domu: pomieszczenia gospodarcze, własne ogródki
i możliwość aranżacji kominka.

Także klienci poza Warszawą mogą kupując mieszkania w inwestycjach Dolcan skorzystać z rządowego programu. W inwestycji Kujawska w Bydgoszczy znajduje się 11 mieszkań, a 4 lokale są jeszcze dostępne na osiedlu Polesie II
w Kozienicach.

Więcej szczegółów o inwestycjach w ramach programu Rodzina na swoim: www.dolcan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *