Menedżerowie i pracownicy hoteli czy restauracji często borykają się z problemem jak odpowiednio przystroić większe sale. Powinny być one zarówno eleganckie, jak i przytulne, a nie jest to efekt łatwy do osiągnięcia. Od tego zależy nadanie danemu miejscu jego wyjątkowego charakteru, lecz jednocześnie muszą to być rzeczy łatwe do utrzymania w czystości. Niezbędnym elementem każdej sali są wazony, lecz jakie najlepiej wybrać?

 

Miejsce na kwiaty

 

By nadać sali kolorytu oraz świeżości konieczne jest umieszczenie w nich kwiatów, lecz potrzebne są do tego odpowiednie naczynia. Wazony ceramiczne znakomicie się do tego nadają, bowiem skrywają mniej efektowne części roślin, a więc łodygi, eksponując z kolei piękne i kolorowe płatki. Jednocześnie dopełniają kwiaty własną estetyką, zwłaszcza, gdy będzie to wazon z jakimiś ręcznie wykonanymi ozdobami. Przy okazji są one twarde i odporne na zadrapania, a do tego cechuje je duża odporność na wysokie temperatury. Z tego także względu można je spokojnie postawić na stołach przeznaczonych dla klientów, bowiem nawet podając gorące, parujące dania, nie musimy mieć żadnych obaw o to, iż wazony ceramiczne mogłyby nie wytrzymać i pęknąć pod wpływem temperatury.

 

Kwestie estetyczne

 

Poza aspektami funkcjonalnymi wazony ceramiczne są po prostu bardzo estetyczne i określane czasem małymi dziełami sztuki. W szczególności piękne potrafią być wazony ręcznie malowane, lecz nawet przy nowoczesnym wnętrzu można dobrać ceramikę o uniwersalnym wyglądzie, który dopasuje się do jakiegokolwiek otoczenia. Wazony ceramiczne tworzone są w różnych kształtach i wymiarach, więc można spotkać nawet takie naprawdę duże, które można postawić także na podłodze. Mogą one służyć nie tylko jako miejsce na kwiaty, ale także jako ozdoba sama w sobie, postawione na oddzielnym stoliczku czy na przykład parapecie lub ladzie barowej w restauracji. Znakomicie pasują także jako wystrój holu w hotelu, któremu nadają elegancji i wywołują u klienta pozytywne odczucia już na powitanie.

 

 

 

Wyroby ceramiczne doskonale sprawdzą się jako wystrój wewnętrznych miejsc publicznych takich jak sale restauracyjne czy hotelowe. Są jednocześnie bardzo przyjemne do oka, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą stanowić zarówno dodatkowy element ozdobny do umieszczonych w nich kwiatów, jak i oddzielny fragment wystroju – postawiony na podłodze czy zabytkowym stoliczku. Jest to motyw, który nada danemu miejscu jednocześnie eleganckiego, jak i przyjaznego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *