Jaki zamek do drzwi wybrać? Sprawdź dostępne rozwiązania

Nikogo zatem nie dziwi fakt, że element ten staje się coraz częściej obiektem zainteresowania nabywców nieruchomości, czy inwestorów planujących budowę. Na rynku mamy obecnie dostęp do różnego typu zamków, w tym zamki nawierzchniowe i wpuszczane. Poszczególne propozycje uwzględniają różne potrzeby i preferencje nabywców, jednak jedynie optymalnie dobrany zamek, m.in. pod względem konstrukcyjnym, zagwarantuje nam poziom bezpieczeństwa, jakiego oczekujemy.

 

Zamek nawierzchniowy i wpuszczany – na czym polega różnica?

Wśród dostępnych na rynku opcji, podstawowy podział obejmuje zamki na wpuszczane oraz nawierzchniowe. Pierwszy typ zamków to rozwiązania montowane wewnątrz drzwi w specjalnej kieszeni. Tutaj podczas przekręcania klucza rygiel trafia do futryny, tym samym blokując możliwość otwarcia. Istotne jest jednak, aby drzwi miały odpowiednią grubość i posiadały konstrukcyjnie przewidziane miejsce na kieszeń.

Z kolei zamek nawierzchniowy montowany jest na zewnętrznej części drzwi. W tym przypadku mamy do wyboru opcję, w której zamek otwierany jest z jednej strony kluczem, a z drugiej gałką, lub też opcję z dwoma kluczami po obu stronach drzwi. Takie rozwiązanie to m.in. doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe. Pod warunkiem, że skorzystamy z propozycji dostarczanych przez renomowanego producenta. Dla przykładu, na https://igerda.pl/ znajdziemy zamek o 7. klasie w zakresie bezpieczeństwa. Certyfikat gwarantuje tutaj najwyższy stopień ochrony.

 

 

 

Zamek nawierzchniowy z igerda.pl – doskonałe parametry i 5 lat gwarancji

Wybierając zamek do drzwi, zdecydowanie warto sięgnąć po propozycje dostarczane przez renomowanych producentów. Tutaj na pewno natkniemy się na zamki marki Gerda, które słyną z niezawodności i solidności. Dowolny zamek nawierzchniowy z oferty marki to m.in. 5 letni okres gwarancyjny na elementy mechaniczne zamka oraz ich pracę. Do tego producent tworzy zamki o znakomitych parametrach – wkładki wyróżniają się najwyższą klasą bezpieczeństwa, hartowane płytki chronią przed przewierceniem, masywne rygle wzmocnione są dodatkowo kołkami hartowanymi zagniecionymi na końcach.

Co istotne, tego typu zamki nawierzchniowe nie tylko zapewnią maksymalną ochronę antywłamaniową, ale i doskonale się prezentują. Estetyka w połączeniu z różnymi wersjami kolorystycznymi sprawia, że zamki nadają się do montażu praktycznie w przypadku każdego rodzaju drzwi. Samego montażu można dokonać samodzielnie, tj. bez konieczności korzystania z pomocy specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *