Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. Wystarczy jedynie odrobina chęci i uruchomienie wyobraźni, by dom zmienić w przytulny zakątek w stylu rustykalnym. Jak stworzyć rustykalny dom? Poznaj jego cechy charakterystyczne oraz zasady, którymi należy się kierować, aby stworzyć rustykalne aranżacje.  

Styl rustykalny – czym się charakteryzuje? 

Styl rustykalny to korespondencja z wsią. Jako pierwsze skojarzenie pojawia się tradycja, sielski design i przywiązanie do historii, a także bliskość natury. Styl rustykalny to obowiązkowo – drewniane meble i dodatki, wiekowe przedmioty, które odnowione wyglądają bardzo pięknie, a także akcenty w stylu vintage i detale związane z naturą.  

Nasze życie jest zbyt szybkie, bardzo wiele istotnych elementów przegapiamy, pędząc do celu. Styl rustykalny może okazać się sposobem na to, by wprowadzić do naszego życia odrobinę spokojnego życia, zgodnego z rytmem natury. Polska wieś zaskakuje bowiem z każdej strony.  

 

 

 Dom w stylu rustykalnym

 

Dom w stylu rustykalnym – jakich materiałów użyć? 

We wnętrzach w stylu rustykalnym znajdziemy elementy wykonane z drewna. Wart postawić nie tylko na meble i dodatki, wykonane z drewna. Idealnie sprawdzą się również drewniane ściany, czy klasyczne drewniane podłogi. Jeśli pragniesz urządzić wnętrze w stylu rustykalnym, warto próbować łączyć ze sobą elementy drewniane z nowoczesnymi.  

Jakie materiały królują we wnętrzach w stylu rustykalnym? Postaw na bawełnę, len, włókna konopi. W oknach idealnie będą wyglądać firany z cienkiej organzy.  

Idealnym pomysłem do wnętrz w stylu rustykalnym są również zasłony z lnu, a także lniane ściereczki czy obrusy. Jeśli szukasz dywanu, sprawdź te, wykonane z konopi i wełny. Jeśli zaś mowa o wzorach, we wnętrzach w stylu rustykalnym pojawić się mogą ludowe wzory i pasy, które będą świetnie komponować się z klasycznymi wnętrzami.  

Aranżując wnętrze w stylu rustykalnym, nie zapominajmy o oświetleniu. To ono w głównej mierze decyduje o tym, jak wygląda wnętrze. Warto postawić na lampy najwyższej jakości, które będą służyły nam przez wiele lat – lampa reflektorowa to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie detale najwyższej klasy.  

Jeśli pragniesz mieć dom w stylu rustykalnym, zastanów się również nad przemalowaniem wnętrz. Warto skupić się na kolorach – w stylu rustykalnym idealnie sprawdzą się odcienie bieli, ecru, beżu i kolorów ziemi. Wcale nie oznacza to nudy. Kolor ścian to tylko tło, dlatego warto zadbać o każdy akcent.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *