Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie – osiedli Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie powstanie na obu osiedlach 146 mieszkania. Nowe projekty realizowane są w ramach mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, gdzie mieszkańcy nie płacą czynszów.

Osiedla bezczynszowe wprowadzone przez firmę Dolcan to zupełnie nowe podejście do budowy mieszkań w Polsce. Ich mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznego czynszu. Jak to możliwe? Idea, jak każdy nowatorski pomysł, budzi wiele pytań. Szczególnie osób mieszkających w blokach, które przyzwyczajone są do konieczności płacenia czynszu.

Mieszkania bezczynszowe Dolcan znajdować się będą w kameralnych budynkach. Ponieważ w inwestycjach nie będzie części wspólnych – jak klatki schodowe, windy, garaże – nie będzie też kosztów związanych z ich obsługą i funduszu remontowego. Najprościej można je porównać do posiadania domu jednorodzinnego, w którym właściciel także nie płaci czynszu. – Posiadając mieszkanie w takim osiedlu mamy zachowane atuty domu, a jednocześnie mały metraż
w granicach 50-90 m2. Udało nam się połączyć dwa wymagania klientó: wygodę mieszkania w domu i niskie koszty kupienia takiego M – wyjaśnia Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

Kolejne dwa osiedla już rosną
W realizacji jest już inwestycja Rudy Rydz, a budowa 2 kolejnych osiedli mieszkań bezczynszowych właśnie ruszyła. Kamyk Zielony powstaje na zielonej Białołęce przy ul. Kamykowej, a Pasikonik w Markach przy ul. Lisa Kuli. Obie inwestycje zostaną ukończone w przyszłym roku.

W ramach osiedla Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 m2. Z kolei Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W jego pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, czyli w sumie 130 mieszkań. Tu metraże będą już bardziej zróżnicowane – od 47 do 108 m2.

Niezależnie jednak od wielkości mieszkania każde z nich będzie mieć własny ogródek. To jedna z głównych zalet osiedli bezczynszowych Dolcan. Projektanci tak zaplanowali układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i Ci z góry będą mieć własną część działki na przestrzeń rekreacyjną. A żaden sąsiad nie będzie wchodził na teren ogródka innego mieszkańca budynku.

Osiedle Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze posiadać będą dodatkowy balkon i poddasze. Domy powstają na rozległej działce, sąsiadującej
z Kanałem Bródnowskim. To naturalne otoczenie Dolcan planuje wykorzystać, jako przestrzeń rekreacyjną i wypoczynkową dla mieszkańców osiedla. Z racji na dość bliskie położenie przy Trasie Toruńskiej osiedle będzie mieć dogodne połączenie z centrum miasta. Podobnie jak Pasikonik, który powstaje blisko głównej ulicy Marek – Al. Piłsudskiego.

Zalety mieszkań bezczynszowych
To, że mieszkańcy nie będą płacić comiesięcznego czynszu to oszczędność ok. 200 – 300 zł miesięcznie. Bo tyle wynoszą z reguły opłaty czynszowe w Warszawie, które lokatorzy muszą płacić oprócz mediów (wody, prądu, gazu).

Plusem jest także to, że właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji. W każdym mieszkaniu znajdzie się samodzielny piec grzewczy, jak w domu jednorodzinnym. Da on mieszkańcom możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media. W każdym z lokali istnieje też możliwość aranżacji kominka, a więc też oszczędność w zużyciu gazu do ogrzewania mieszkania.

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort. Mieszkańcy będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością kupienia garażu, gdyż na terenie działki należącej do mieszkania znajduje się miejsce postojowe. Dzięki temu mieszkanie będzie tańsze o ok. 30 tys. zł.

Hit sprzedaży
Mieszkania bezczynszowe budzą zainteresowanie bardzo wielu klientów. Choć budowa dwóch nowych osiedli dopiero rusza zawierane są już pierwsze umowy. – Patrząc na osiedle Rudy Rydz, które też jeszcze się buduje, a jest już sprzedane w połowie, nie mamy wątpliwości, że kolejne inwestycje będą sprzedawać się w krótkim czasie – mówi Eugeniusz Chwesiuk. Ceny mieszkań zlokalizowanych na osiedlu Kamyk Zielony i Pasikonik zaczynają się od 5.500 zł.

Z uwagi na ogródki mieszkania wybierają chętnie rodziny z dziećmi. Parterowy układ to też zaleta dla osób starszych. W ramach osiedli deweloper wybuduje tu także mieszkania specjalnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Oferta objęta jest wsparciem w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim”.

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką
z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia ponad 120 osób.

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota,
w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego.
W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością – czynszów.

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *