Kilka miesięcy temu jeden z poznańskich deweloperów ogłosił drastyczną obniżkę za mkw. Swoją promocję oparł na wyprzedaży podobnej do tych, które można zaobserwować w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Czy tego typu akcje staną się normą na rynku deweloperskim?

W wielu poznańskich dzielnicach zakup dobrego mieszkania w programie MdM graniczy z cudem. Droga ziemia generuje wysoką cenę, w związku z czym deweloperzy niechętnie obniżają stawki za mkw. Na ogromną wyprzedaż zdecydował się jeden z poznańskich deweloperów, który obniżył cenę za mkw. nawet o 1000 zł w przypadku inwestycji Malta Fountain.

Jednym z argumentów przemawiających za obniżką było dostosowanie cen do limitów MdM. W takiej lokalizacji wiele osób chciałoby kupić mieszkanie, jednak blokują ich limity w MdM-ie. Tą wyprzedażą postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę tych osób- ocenia Tomasz Wnuk, który reprezentuje inwestycję Malta Fountain. Okazało się, że po prawie czterech miesiącach funkcjonowania promocyjnej oferty deweloperowi udało się sprzedać 15 lokali. Tyle samo zostało jeszcze w ofercie. Niektóre mieszkania można kupić nawet o ponad 100 tys. zł taniej.

Ceny za mkw. w przypadku nowego budownictwa na Ratajach to średni koszt ok. 6500 zł. Po obniżce niektóre lokale w budynku znajdującym się tuż przy tramwajowej Trasie Kórnickiej na Franowo można zakupić za kwotę niższą niż 5000 za mkw.

Firma obecnie zbiera kapitał, aby rozpocząć kolejną inwestycję. Dziś jednak nie wiadomo, czy będzie to w okolicach Malty Fountain na poznańskiej Polance, czy też w innej części Poznania. – Interesujemy się wieloma gruntami, zarówno na Ratajach, jak i w innych dzielnicach. Gdy zakończymy sprzedaż mieszkań na Polance, podejmiemy kolejne kroki – dodaje Wnuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *