Firma SKALSKI, wykonawca prac budowlanych w rejonie Portu Lotniczego Kraków – Balice, przekazała Marszałkowi Województwa Małopolskiego projekt specjalistycznych uzgodnień operacyjnych, które umożliwiają kontynuowanie budowy w rejonie krakowskiego lotniska.

– Wobec braku wytycznych, na które bezskutecznie oczekujemy od rozpoczęcia budowy [kwiecień br.] od Portu Lotniczego Kraków – Balice odpowiedzialnego za bezpieczeństwo nie tylko na lotnisku, ale również w strefach podejścia i startu,  zatrudniliśmy ekspertów,  którzy w ciągu dwóch dni przygotowali projekt porozumienia regulującego współpracę lotniska i wykonawcy, umożliwiającego prowadzenie prac budowlanych w sposób bezwzględnie zapewniający bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Nasza propozycja jest efektem pracy specjalistów zajmujących się organizacją ruch lotniczego, którzy wypracowali rozwiązania i propozycje zgodne z międzynarodowymi przepisami lotniczymi i standardami bezpieczeństwa  –  mówi Piotr Skalski, Prezes Zarządu Grupy SKALSKI. Dodaje, że mediacja Marszałka Województwa w tej sprawie może przyczynić się do harmonijnej współpracy wszystkich stron.

Spółka liczy, że w najbliższym czasie zostanie zawarte porozumienie pomiędzy Portem Lotniczym Kraków- Balice, Grupą SKALSKI, Polską Agencją Żeglugi Powietrznej oraz wszystkimi zainteresowanymi stronami.  Projekt zakłada m.in. zdefiniowanie maksymalnej bezpiecznej wysokości stosowanych dźwigów, szczegółowe procedury współpracy wykonawcy prac budowlanych z kierownictwem kontroli lotniska, dyżurnymi operacyjnymi portu lotniczego i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w obszarze ruchu powietrznego.

Grupa SKALSKI  jest powiązanym kapitałowo konsorcjum  przedsiębiorstw branży ogólnobudowlanej należącym do czołówki polskich generalnych wykonawców nowoczesnych obiektów budownictwa przemysłowego oraz użyteczności publicznej. [Więcej informacji: www.skalski.com.pl].

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *