Gaz w butlach – przydomowe instalacje gazowe

Okazuje się, że obecnie około 30% gospodarstw domowych wykorzystuje butle gazowe do swoich potrzeb. Korzystanie z butli jest proste i bezpieczne pod warunkiem, że korzystamy z usług sprawdzonego dostawcy.

 

Jak można wykorzystać butle  gazowe?

W miejscach, gdzie nie ma podłączenia do sieci gazu ziemnego, warto instalować instalacje zbiornikowe TEZET. Zbiorniki łączą się z instalacją umożliwiając ogrzewanie pomieszczeń. Należy zwrócić uwagę na fakt, że propan jako gaz płynny charakteryzuje się wysoką kalorycznością, a jego wartość opałowa jest jedną z najwyższych w stosunku do innych materiałów opałowych.  Dzięki temu możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Poza tym gazowe przydomowe zbiorniki są efektywne i bezpieczne. Oprócz tego propan jest mało reaktywny, co oznacza niezmienność jego struktury chemicznej w trakcie przechowywania. Dlatego może być przechowywany i dostarczany do gospodarstw domowych w postaci butli. Gaz w butlach znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym lecz także na wyjazdach turystycznych. Oprócz funkcji ogrzewania budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych i działkowych, jest wykorzystywany do zasilania piecyków gazowych, kuchenek oraz parasoli czy lamp grzewczych. Butle i instalacje gazowe przydomowe od tezet.pl to sprawdzony i niezawodny sposób na zasilenie instalacji grzewczych. Natomiast gaz w niewielkich butlach turystycznych używany jest na biwakach, campingach i innych miejscach w plenerze. Butle turystyczne to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku podróży niskobudżetowych.

 

Butle gazowe – poza gospodarstwem domowym

W przemyśle gaz w butlach w przemyśle wykorzystywany jest jako paliwo do nagrzewnic czy promienników, jak również używany przy różnych procesach produkcyjnych w fabrykach i cegielniach. Gaz w butlach znajduje również zastosowanie w systemach kogeneracji i mikrokogeneracji jako efektywne paliwo. Poza tym propan z butli jest używano jako doskonałe paliwo w trakcie obróbki metali, jak również rozmaitych prac instalacyjnych i dekarskich.

 

 

 

Różne typy i pojemności butli gazowych

Firma Tezet oferuje sprawdzony, certyfikowany gaz płynny, propan, w butlach 11 kg oraz w butlach turystycznych 2 kg i 3kg.  W przypadku butli 11 kg klient może wybrać butle z kołnierzem, bez kołnierza albo butle wózkowe. W rozlewni wszystkie butle (wózkowe i komunalne) są napełniane gazem zgodnym z normą PN EN 589, co w praktyce oznacza, że klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *