Funkcjonalne oświetlenie w nowoczesnym domu

 

Standard mieszkania, niezależnie od tego, czy zlokalizowane jest w nowym, czy starym budownictwie, zależy przede wszystkim od zastosowanych materiałów wykończeniowych, dodatków oraz sposobu, w jaki zostały wykonane instalacje. Czasem z pozoru nieistotny szczegół może stwarzać ogromną różnicę w wyglądzie wnętrza albo sposobie jego użytkowania. Przysłowiową kropkę nad „i” w tworzeniu aranżacji stanowi zwykle oświetlenie, i to zarówno w kontekście doboru opraw oświetleniowych, jak i sposobu ich użytkowania.

 

 

Tradycyjnie czy zdalnie?


Dostępne współcześnie możliwości często wykraczają poza nasze wyobrażenie o tym, jak wygodne w użytkowaniu oraz zaawansowane technologicznie może być oświetlenie do domu. Idąc z duchem czasu, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na design oprawy, ale także na to, w jaki sposób możemy ją włączać i wyłączać. Okazuje się, że tutaj dostępnych jest kilka opcji, a inwestor wcale nie musi decydować się na najprostszą z nich, czyli tradycyjny włącznik światła. Co jeszcze oferują producenci działający w branży oświetleniowej? By się o tym przekonać, warto zerknąć na stronę sklepu Gajwer. Znajdziemy tam nowoczesne rozwiązania do domu, a wśród nich dotykowe włączniki oraz ściemniacze, które dają możliwość regulacji natężenia światła. W tym przypadku zamiast tradycyjnych przełączników, mamy panel sterowany dotykiem. Nowoczesny jest nie tylko sposób jego działania, ale również wygląd. Elegancki, minimalistyczny i modny doskonale wpisuje się w aranżację ekskluzywnych i utrzymanych w nowoczesnym stylu aranżacji.

Bogata kolorystyka dotykowych włączników i ściemniaczy pozwala dostosować odpowiedni model do stylistyki wnętrza. Nie pozostaje jednak ich jedyną zaletą. Warto zwrócić uwagę, że do niektórych włączników można otrzymać również pilota. Podnosi to komfort użytkowania wnętrza i stanowi dodatkowy argument za wyborem włączników dotykowych. Domownicy mogą włączać i wyłączać światło, a nawet regulować jego natężenie, nie wstając z kanapy. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak sypialnia – lampę można wyłączyć po ułożeniu się do snu – albo w strefie wypoczynkowej salonu, kiedy zależy nam na stworzeniu klimatycznego nastroju, ale nie mamy ochoty wstawać i podchodzić do włącznika.

Sterowanie oświetleniem jest bardzo modnym i wygodnym rozwiązaniem. Coraz częściej wprowadzane jest do pomieszczeń mieszkalnych, gdzie doskonale sprawdza się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Jego obecność podnosi standard mieszkania i poprawia jego atrakcyjność na rynku nieruchomości.

 

 

Oprawy oświetleniowe


Istotny jest jednak nie tylko sposób, w jaki włączamy i wyłączamy światło, czy też sterujemy oświetleniem, ale również dobrane do konkretnego wnętrza oprawy oświetleniowe. Bogactwo tych ostatnich jest tak duże, że może przyprawić inwestorów o zawrót głowy. Poszukując modeli idealnych do nowoczesnych domów, warto postawić na lampy o prostych, ale eleganckich formach, które współcześnie cieszą się chyba największym zainteresowaniem.

Oświetlenie w mieszkaniu powinno być zróżnicowane i dostosowane do konkretnej strefy funkcjonalnej. Oznacza to, że nawet w jednym wnętrzu pojawi się kilka różnych opraw, a każda z nich może pełnić inną rolę. Co więcej, mogą się też różnić wyglądem, choć dla zachowania spójnego wyglądu wnętrza, powinny zostać utrzymane w jednakowej stylistyce.

Doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz mogą się też okazać lampy w stylu industrialnym oraz lampy o odważnych, futurystycznych kształtach. Formy tych ostatnich mogą nie tylko zadziwiać, ale czasem wręcz szokować. Ich niezwykły design zdecydowanie ożywia wnętrze i stanowi istotny akcent dekoracyjny. Przy tym wszystkim nadal jest to w pełni funkcjonalne oświetlenie, choć trudno tutaj mówić o prostych i minimalistycznych formach. Inspiracją do wykonania takich lamp bardzo często pozostają bryły geometryczne i formy, z którymi spotykamy się w naturze.

W nowoczesnych wnętrzach ważna jest nie tylko forma opraw, ale również ich kolorystyka. Zazwyczaj stawiamy na barwy spokojne i stosowane. Dominują biele, czernie i szarości, które czasem mogą zostać przełamane mocniejszym akcentem kolorystycznym.

 

 

 

Nowoczesne wnętrze wymaga też nowoczesnego oświetlenia. Okazuje się, że wcale nie musimy go długo szukać. Wiele producentów oferuje atrakcyjnie wizualnie oprawy oświetleniowe i równie eleganckie oraz estetyczne włączniki do światła. Zamontowane na ścianie dotykowe panele prezentują się w takich wnętrzach bardzo dobrze i są wygodne w użytkowaniu. Podnoszą też komfort użytkowania wnętrza, na czym szczególnie zależy wielu inwestorom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *