Energooszczędne grzejniki elektryczne – nowoczesna technologia w ogrzewaniu

Czy ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne? Okazuje się, że jest to możliwe przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, która wykorzystuje dwa różne, odpowiednio dobrane systemy grzewcze. Przekonamy się o tym na przykładzie elektrycznych grzejników Klima oraz Deko. To nowoczesne grzejniki hybrydowe, które łączą w sobie ogrzewanie podczerwienią z ogrzewaniem konwekcyjnym.

Elektryczne grzejniki hybrydowe Klima i Deko zostały zaprojektowane i wyprodukowane we włoskiej fabryce, która może się pochwalić 80-letnim doświadczeniem w produkcji systemów grzewczych. Wiedza i wiele lat poszukiwania praktycznych i energooszczędnych rozwiązań zaowocowało powstaniem grzejników, które zapewniają użytkownikom wygodę i dają możliwość obniżenia rachunków za prąd przy zastosowaniu ogrzewania elektrycznego. W jaki sposób działają grzejniki hybrydowe i dlaczego pozwalają obniżyć koszty ogrzewania?

Energooszczędny grzejnik elektryczny – jak to jest możliwe?

Priorytetem przy projektowaniu grzejników Deko i Klima było uzyskanie urządzenia, które zapewni komfort użytkowania i pozwoli na możliwie najniższy pobór energii elektrycznej. Powszechnie wiadomo, że ogrzewanie elektryczne jest jednym z najwygodniejszych sposobów na zapewnienie ciepła w pomieszczeniu. Niestety bardzo często użytkowników odstraszają związane z nim koszty. Rozwiązania zastosowane w energooszczędnych grzejnikach elektrycznych mają temu zapobiec.

Grzejniki Klima i Deko posiadają szereg funkcji, które ograniczają niepotrzebne zużycie energii, gdy nie ma takiej potrzeby. Producenci postarali się o to, by grzejniki pracowały bardzo efektywnie, a dwa niezależne systemy grzewcze załączały się automatycznie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

 

 

 

Sposób działania grzejników hybrydowych Klima i Deko

Ogrzewanie elektryczne może być energooszczędne, jeśli zastosowujemy w nim odpowiednie systemy grzewcze. W przypadku hybrydowych grzejników Klima i Deko producent zdecydował się wykorzystać różne systemy sterowane przez wbudowany w urządzenie termostat. W obu grzejnikach zastosowano aluminiowy element grzewczy, który pozwala na uzyskanie naturalnej konwekcji. Dzięki temu, że nie wykorzystano w nich wentylatorów, grzejniki działają cicho i nie zakłócają spokoju użytkowników. To, co odróżnia oba grzejniki, to ilość aluminiowych systemów grzewczych. W przypadku grzejników Klima w obudowie umieszczono jeden taki element, a w grzejnikach Deko dwa.

Drugim systemem grzewczym zastosowanym w grzejnikach Klima i Deko jest promieniowanie podczerwone. O ile ogrzewanie konwekcyjne służy do podniesienia temperatury w pomieszczeniach, o tyle ogrzewanie podczerwienią ma utrzymać ją na stabilnym poziomie. Wbudowane w urządzenia inteligentne termostaty zawiadują pracą obu systemów i sterują nimi, pozwalając na utrzymanie stałej temperatury z dokładnością do 0,1oC. Sterowanie pracą urządzenia i włączanie lub wyłączanie poszczególnych systemów grzewczych odbywa się na podstawie panujących we wnętrzu warunków.

Dodatkowe funkcje zastosowane w urządzeniach

Zastosowanie technologii Dual-Therm i połączenie działania obu systemów w taki sposób, by urządzenia pracowały jak najbardziej efektywnie, gwarantuje niski w porównaniu z innymi grzejnikami elektrycznymi pobór mocy. Producent nie poprzestał jednak tylko na takim rozwiązaniu. Wprowadził do urządzeń szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają ograniczyć zużycie energii. Na czym polega każda z nich, opisano dokładnie na stronie Econovli.pl. Zachęcamy do lektury i dokładnego zapoznania się z możliwościami tych urządzeń. Tu wspomnimy pokrótce o najważniejszych z nich.

Jedną z kluczowych funkcjonalności energooszczędnych grzejników jest czujnik otwartego okna. Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by po wykryciu nagłego spadku temperatury we wnętrzu automatycznie przejść w tryb czuwania. Kolejną zaletą jest zastosowany w grzejnikach Klima czujnik obecności. Dzięki niemu urządzenie wykrywa, czy w pomieszczeniu znajdują się jakieś osoby. Gdy pomieszczenie będzie puste, automatycznie obniży temperaturę grzania, co pozwoli na ograniczenie niepotrzebnego poboru energii.

Zastosowane w grzejkach elektrycznych Klima i Deko rozwiązania gwarantują wygodę podczas użytkowania i pozwalają na obniżenie rachunków za prąd przy zastosowaniu ogrzewania elektrycznego. Poza funkcjonalnością i energooszczędnością grzejniki Deko i Klima cechują się też efektownym designem, który pozwala na stosowanie urządzeń nawet w eleganckich i nowoczesnych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *