Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie nadmuchowe?

Zainstalowanie ogrzewania nadmuchowego związane jest z szeregiem korzyści: mniejszym zużyciem energii, komfortem użytkowania, a także niską awaryjnością tego rozwiązania. Ponadto, instalując jeden system, mamy gwarancję nie tylko na skuteczne ogrzewanie nadmuchowe domu, a także wentylację z nawilżaniem powietrza filtracją oraz klimatyzację. 

  1. Na czym polega ogrzewanie nadmuchowe?

  2. Jakie są zalety ogrzewania nadmuchowego?

Czytaj dalej, a poznasz najważniejsze informacje dotyczące ogrzewania nadmuchowego i zrozumiesz, dlaczego warto w nie zainwestować.

Na czym polega ogrzewanie nadmuchowe?

Thermico – ogrzewanie nadmuchowe jest alternatywą do tradycyjnego systemu ogrzewania, czyli ogrzewania grzejnikowego. Dzięki niemu unikniemy typowych grzejników, które nie zawsze pasują do wystroju naszego domu. Ogrzewanie to polega na rozprowadzaniu powietrza w obiekcie, który jest ogrzewany, za pomocą systemów wentylacyjnych znajdujących się w podłodze lub suficie. Ogrzewanie powietrzem jest jednym z bardziej efektywnych sposobów na oddanie powstałego ciepła do otoczenia. Efektem jest ogrzanie budynku w bardzo szybkim czasie, nieprzekraczającym nawet kilkunastu minut. Taki system sprawia, że możliwe jest oczyszczenie powietrza z różnych zanieczyszczeń, jonizowanie go, a także nawilżanie. Podczas letnich miesięcy może pełnić funkcję klimatyzacji i wentylacji, przez co wzrasta komfort i jakość wdychanego powietrza. Ogrzewanie nadmuchowe zawiera filtry, które dbają o ujemną jonizację powietrza i eliminację zanieczyszczeń, takich jak: bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, kurz, dym papierosowy, pyłki alergenne oraz wiele innych, niemożliwych do usunięcia w inny sposób.

 

 

 

Jakie są zalety ogrzewania nadmuchowego?

Klienci, którzy decydują się na taki rodzaj ogrzewania, podkreślają wszechstronność i wielozadaniowość tego typu instalacji. Odpowiednia wilgotność powietrza oraz czystość to również ważne czynniki, które poprawiają nasz komfort w mieszkaniu, a także poprawiają samopoczucie. Sprawnie działająca wentylacja jest kluczowa w większości domów. Dzięki ogrzewaniu nadmuchowemu możemy odpowiednio zadbać o wszystkie te czynniki, mając pewność, że wdychamy powietrze, które jest odpowiednio nawilżone i oczyszczone. Dodatkowym atutem jest chłodzenie, przez co nie musimy instalować klimatyzacji, która jest niemałym wydatkiem.

Ogrzewanie powietrzem jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie w zużyciu energii. Powietrze jest rozprowadzane wyłącznie wtedy, kiedy jest taka potrzeba i to w rozsądnych ilościach, które są dostosowane do potrzeb użytkowników. Daje ona możliwość na zaoszczędzenie do 30 procent na wydatkach eksploatacyjnych ponoszonych w sezonie grzewczym. Gdy planujemy dłuższy wyjazd i związaną z tym nieobecność w domu, możemy wyłączyć ogrzewanie na określony czas. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Nie musimy więc obawiać się, że system ogrzewania zamarznie lub ulegnie awarii na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Brak wody w tym systemie wiąże się nie tylko z brakiem ryzyka podczas takich sytuacji, lecz również świadczy o znacznie wyższej trwałości instalacji oraz urządzeń nadmuchowych.

Kolejnym atutem jest niewątpliwie estetyka całej instalacji. Jak wiadomo, grzejniki nie zawsze ładnie się prezentują, zwłaszcza że bywają umieszczone w takich miejscach, które trudno jest zatuszować. Bywają problematyczne w przypadku ustawienia mebli i zaaranżowania całej przestrzeni, a także trudne w utrzymaniu czystości. W przypadku ogrzewania nadmuchowego tego problem nas nie dotyczy, gdyż kratki nawiewne instalowane w podłodze lub pod stropem, nie szpecą wystroju naszego wnętrza. To, co jest również podkreślane w opiniach użytkowników, to bezgłośna praca, która nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *