Czy warto instalować bidety wiszące?

W ciągu ostatnich latach znacznie wzrasta zainteresowanie bidetami. Kiedyś uważane za luksusowy element wyposażenia, dziś doceniane przez coraz więcej osób jako duże ułatwienie w dbaniu o higienę. Szczególnie pożądane w domowych łazienkach stają się bidety wiszące. Jakie są ich główne zalety?

Maksymalna higiena i czystość

Funkcją bidetu jest umożliwienie szczególnego zadbania o czystość intymnych części ciała. Dzięki jego konstrukcji możliwe jest obmywanie miejsc intymnych bez konieczności zdejmowania wszystkich ubrań. Osoby decydujące się na zakup tego elementu wyposażenia często decydują się na stojące modele, ze względu na ich odrobinę łatwiejszy montaż. Instalacja bidetów wiszących posiada jednak szereg dodatkowych zalet. Osoby przykuwające dużą wagę do zagadnienia wystroju wnętrz docenią ich aspekty estetyczne, dzięki którym łatwiej komponują się z nowoczesnymi stylami wnętrzarskimi. Główną zaletą jest zwiększona możliwość zachowania czystości w toalecie. Bidety wiszące ułatwiają bowiem dostęp do wszystkich powierzchni dookoła. Możliwe jest więc dokładne mycie zarówno podłogi pod bidetem, jak i fragmentów ściany, do których dostęp ograniczają modele stojące.

Ulepszone rozwiązania

Udogodnieniem, które wciąż nie jest zbyt popularne są deski bidetowe. Osoby zainteresowane szczególnie wysoką ochroną przed drobnoustrojami w łazience powinna zainteresować możliwość dobrania deski do większości modeli podwieszanych bidetów. Zamykanie klapy wpływa na znaczne obniżenie rozprzestrzeniania się zarówno zapachów, jak i drobnoustrojów w łazience. Ponadto, wiele desek pokrytych jest powłokami antybakteryjnymi, co zapewnia maksymalną ochronę. Deski do bidetów zakupić można zarówno w wersji tradycyjnej, jak i z systemem wolnego opadania. Drugie rozwiązanie eliminuje ryzyko zbyt gwałtownego opadania klapy, które mogłoby uszkodzić ceramiczną powierzchnię bidetu.

 

 

 

 

Bidety wiszące odstraszają wielu potencjalnych kupców tym, że ich montaż jest odrobinę bardziej wymagający. Nie powinno być to jednak problemem szczególnie dla osób, które posiadają w łazience wytrzymałe ściany. W innym wypadku konieczne jest zamontowanie stelażu podtynkowego. Jednak po zainstalowaniu bidetu, podwieszane modele przekonują do siebie mnogością zalet. Estetyczny wygląd komponujący się z modnymi stylami aranżacji wnętrz i przede wszystkim zwiększona możliwość dbania o czystość łazienki to ich główne atuty. Szeroki wybór modeli o różnym wyglądzie umożliwi każdemu wybranie egzemplarza idealnie dopasowanego do wymagań własnej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *