Scheucher – najwyższej jakości austriackie podłogi nareszcie na polskim rynku

Na polskim rynku pojawiły się produkty wyjątkowo cenionej w Europie Zachodniej austriackiej firmy Scheucher. Są to podłogi trój- i dwuwarstwowe słynące z wysokiej jakości wykonania i ekskluzywnego wyglądu.

Scheucher to firma, która może pochwalić się blisko stuletnią tradycją w produkcji warstwowych podłóg drewnianych. Jako pierwsza w Austrii rozpoczęła produkcję desek trójwarstwowych, które później stały się znane i cenione w całej Europie. Na Zachodzie podłogi Scheucher od wielu lat stanowią symbol wysokiej jakości. Sama firma słynie na całym świecie także z dbałości o klientów i partnerów biznesowych.

W asortymencie firmy Scheucher znajdują się zarówno podłogi trójwarstwowe, jak i dwuwarstwowe. Te ostatnie występują pod nazwą BILAflor. Wyróżniająca je cecha to bardzo niski opór cieplny (do 22% niższy niż w przypadku zwykłych podłóg). Ten parametr sprawia, że są najlepszym wyborem na ogrzewanie podłogowe wśród podłóg drewnianych. Deski dwuwarstwowe występują w różnych rozmiarach – od 70×500 mm do 120×1500 mm. Ich grubość wynosi 11 mm, a wierzchnia warstwa ma aż 3,6 mm – czyli tyle samo ile zwykle ma warstwa użytkowa w podłogach trójwarstwowych

Deski trójwarstwowe Scheuchera występują w trzech szerokościach: 140, 182 i 222 mm i jednej grubości: 14 mm. Warstwa wierzchnia wynosi 3,6 mm, długość deski wynosi 2200 mm. Warstwa środkowa wytworzona jest z europejskiego drewna liściastego przeważnie o pionowym usłojeniu.

Scheucher jest także właścicielem dwóch marek podłogowych, które są dedykowane do różnych grup docelowych. Steirer Parkett oferuje produkty klasyczne czy o wykończeniu klasycznym, a Impression to kolekcja podłóg o indywidualnych charakterze i wyszukanym wzornictwie – wszystkie podłogi są dostępne jedynie na zamówienie.

Wszystkie podłogi firmy Scheucher wyróżniają się dobrą geometrią desek, która zapewnia doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów. Zaawansowane technologie lakierowania i olejowania fabrycznego sprawiają, że ochrona podłogi jest optymalna, a efekt wizualny naturalny i wytrzymały.

Parametry techniczne:

– Łączenie: system Novoloc 5G albo pióro-wpust

– Wykończenie: olej Seda lub lakier Tenseo

– Układanie: na pływająco lub całopowierzchniowe klejenie

– Gatunki drewna: dostępne są wszystkie gatunki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *