Na co zwracać uwagę?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Droga od wyboru mieszkania do odbioru kluczy bywa bardzo długa i nierzadko – stresująca. Jednakże jest to jak najbardziej do zrobienia! Całe przedsięwzięcie wiąże się to ze wzięciem kredytu, którego na ogół się spłaca całe życie, dlatego to bardzo poważna decyzja. Wśród postanowień należy wybrać odpowiedniego inwestora, który nie przysporzy więcej zmartwień.

Istotne jest, jak inwestor traktuje swoich klientów. Wiarygodny deweloper wspomaga ich, nawet procedurze kredytowej, a także o korzystną umowę z bankiem, z którymi jest w komitywie. Ponadto, dobrzy inwestorzy mogą mieć w swojej ofercie również programy rabatowe, które pomagają lokatorom wykończyć ich mieszkania, oferując materiały i wyposażenie w lepszych cenach, które nie naruszy budżetu.

Ustawa deweloperska – prawo po stronie klientów

W polskim prawodawstwie już od 2012 roku funkcjonuje tzw. ustawa deweloperska. Zapewnia bezpieczeństwo z punktu prawnego i finansowego klientom dewelopera. W związku z tym wymaga się posiadania rachunku powierniczego, na który zainteresowani zakupem mieszkania przesyłają środki – z tym że opiekę nad nimi sprawuje bank, a nie sam inwestor. Dobry deweloper jawnie informuje o sposobie finansowania inwestycji. Ustawa wymaga również od inwestora przedstawienia klientom prospektu, który zawiera informacje o jego statusie prawnym i finansowym, a także dorobku. W ten sposób można zweryfikować wiarygodność danego inwestora i sposób prowadzenia przez niego spraw.

 

 

 

Co warto jeszcze wiedzieć, wybierając dewelopera?

Wybór dewelopera powinien odbywać się na wielu polach. Warto sprawdzić, czy deweloper odpowiednio dba o swoich klientów także po zawarciu umowy i oddaniu mieszkania, oferując im na przykład programy rabatowe na wykończenie mieszkania.

Chcąc kupić mieszkanie w Lublinie, warto postawić na Nieruchomości Lalak Properties. Firma charakteryzuje się ogromnym doświadczeniem. Zrealizowali między innymi projekt osiedla Diamentowe Wzgórze.

Więcej informacji o tej inwestycji znajdziecie pod linkiem: https://diamentowewzgorze.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *