Budownictwo ekologiczne staje się coraz bardziej popularne. Wystarczy spojrzeć, jak wiele powstaje nowych domów energooszczędnych. Niestety tylko niewielka część społeczeństwa orientuje się w tym, jakie korzyści przynosi energooszczędność domów. Aby zapoznać Odwiedzających Targi redNet Dom Mieszkanie w Warszawie z tą tematyką organizujemy 6 i 7 października 2012r. w Pałacu Kultury i Nauki seminarium nt. „EKO Dom i Mieszkanie”, podczas którego eksperci  z zakresu rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych przedstawią zalety ich stosowania w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Terminy – budownictwo zrównoważone albo budownictwo zielone dla większości Polaków nie są oczywiste. Kojarzą się najczęściej z oszczędnością energii. A ekologiczny dom czy mieszkanie to także oszczędność wody użytkowej, recykling, materiały szybko odnawialne, komfort użytkowania, redukcja bądź eliminacja zanieczyszczenia środowiska czy harmonijne zagospodarowanie otoczenia. Reasumując: to taki rodzaj działalności budowlanej, który szanuje środowisko, oszczędza surowce i zmierza do oszczędnej eksploatacji budynków oraz ich harmonijnego usytuowania w środowisku naturalnym.

Wielu inwestorów myślących o budowie domu energooszczędnego lub pasywnego rezygnuje po wstępnym przeliczeniu kosztów. Nasi prelegenci będą jednak zachęcać Państwa do stawiania na budownictwo zielone. Nie tylko ze względu na ekologię, ale przede wszystkim na dotacje i preferencyjne kredyty z funduszy wspierania inwestycji przyjaznych środowisku naturalnemu jakie możecie na nie uzyskać. Wprawdzie bezpośrednio na budowę domu ekologicznego wsparcia nie otrzymamy, jednak można starać się o dotacje lub pożyczkę na elementy jego wyposażenia związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – kolektory słoneczne, pompę ciepła, elektrownię wiatrową, miniturbinę wodną i mikrobiogazownię. Można także zaciągnąć niskooprocentowany, preferencyjny kredyt na zakup pieców centralnego ogrzewania na biomasę.

Zapraszamy do udziału w seminarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *