Wynajem mieszkań na doby – zalety i wady

Jeżeli wynajem noclegu w pensjonatach, hotelach i innych tego typu miejscach nie jest satysfakcjonujący. Warto zastanowić się nad wynajęciem mieszkania na doby, dzięki czemu będzie można poczuć się w nim jak w domu. Mieszkania na wynajem dobowy, cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów, jak i pracowników firm, którzy udają się w delegacje.

Kosz spędzenia nocy w apartamencie w Warszawie często zaczyna się od 260zł za osobę. Natomiast nocleg w wynajmowanym mieszkaniu na doby, o przybliżonym standardzie, to koszt ok.160zł za osobę. Warto wspomnieć, że są to tylko przykładowe oferty wynajmu mieszkań na doby, co oznacza, że mogą być one zarówno wyższe jak i niższe. W internecie jest pełno różnorodnych wyszukiwarek noclegów, które ułatwiają wybór i rezerwację, najbardziej odpowiedniego miejsca.

Najczęściej oferty noclegów w mieszkaniach na doby pochodzą od osób prywatnych. Znaczna część ich właścicieli, zakupiła tego typu lokale, już z myślą o przeznaczeniu ich pod inwestycje i w określony sposób postanowiła je urządzić. Zazwyczaj wiąże się to z tym, że środki zarobione na wynajmie mieszkania pokrywają zaciągnięty kredyt, z którego sfinansowany był zakup lokalu. Wielu deweloperów i innych inwestorów, także coraz częściej działa w ten sam sposób.

 

Mieszkania na doby

Na rynku mieszkań na doby najwięcej jest kawalerek, których metraż nie przekracza 40 m². Ich podstawową cechą, działającą na ich korzyść jest fakt, że cena za nocleg jest porównywalna do kwoty jaką musielibyśmy zapłacić za pokój hotelowy lub pokój w pensjonacie, a nie rzadko jest nawet niższa. Cena mieszkania na doby uzależniona jest od kilku czynników:

– lokalizacji

– standardu wykończenia

– wyposażenia

– metrażu

– piętra

– widoku z okna

Na rynku wynajmu mieszkań na doby często zdarza się, że w momencie, gdy klient zdecyduje się na pozostanie w lokalu na więcej niż jedną dobę, wówczas właściciel udziela określonego rabatu. Przykładem tego może być wynajem mieszkania na doby przez rodzinę,  nad morzem, w takich sytuacjach najczęściej właściciel noclegu udziela 10-20% rabatu. Kolejną zaletą korzystania z wynajmu mieszkań na dobę, jest możliwość jednorazowej płatności bez względu na liczbę zakwaterowanych osób. To w wielu przypadkach oznacza, że za dobę będzie trzeba zapłacić tyle co za jedną osobę w hotelu, a finalnie będą mogły z tego skorzystać np. 3 lub 4 osoby.

 

Czytaj również – Wynajem mieszkań na doby – co musisz wiedzieć?

 

 

 

Co można znaleźć w mieszkaniu wynajmowanym na doby?

W mieszkaniu wynajmowanym na doby najczęściej w wyposażeniu standardowym znajduje się przestronna szafa, miejsce do spania w formie kanapy lub łózka, pościel, stolik z krzesłami lub ława, na której będzie można spożywać posiłki i telewizor. W niemal wszystkich lokal ostatnimi czasy, proponowana jest również możliwość udostępnienia internetu. A kuchnia i łazienka wyposażona jest w większości, we wszystkie sprzęty i urządzenia dostępne w każdym domu.

Zazwyczaj doba zaczyna i kończy się w podobnych godzinach, jak w przypadku hoteli, czy pensjonatów. Dodatkowo nocleg, usytuowany jest w budynku mieszkalnym, a co za tym idzie obowiązują w nim określone regulaminy. Dotyczyć mogą one, np. przestrzegania ciszy nocnej lub korzystania z urządzeń dostępnych w mieszkaniu na doby. Warto przy tym pamiętać, że nie przestrzeganie obowiązujących zasad, może wiązać się z natychmiastowym nakazem opuszczenia lokalu. Nie każdy właściciel pozwala również na pobyt ze zwierzętami, ale takie obostrzenia mogą funkcjonują także w hotelach. W niektórych przypadkach zakaz ten może obowiązywać również osoby palące. Informacje o wszystkich zakazach i nakazach znajdują się najczęściej w umowie wynajmu mieszkania na doby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *