budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Wyjdź przed szereg i zamieszkaj za miastem

2012-11-27

Wszyscy skuszeni wizją większej życiowej przestrzeni, zaczynają poszukiwać alternatywy dla mieszkania w bloku. W wachlarzu licznych propozycji wyróżnia się dom szeregowy. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej segmentom, by dowiedzieć się z czego wynika ich atrakcyjność.

Domy szeregowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kupujących. Są bowiem tańszą i rozsądną alternatywną dla poszukujących własnego domu. Dlaczego warto skusić się na segment?

Cena i lokalizacja

Poznaniacy uciekają z miasta, ale niedaleko. Najczęstszym miejscem migracji są podpoznańskie gminy dobrze skomunikowane ze stolicą Wielkopolski. Argumentem decydującym o wyborze takiej lokalizacji jest często cena nieruchomości. W usytuowanych na obrzeżach miasta osiedlach szeregowców można nabyć segment w cenie ok 4 tys. zł brutto za mkw. W mieście za tę samą powierzchnię lokalu musimy zapłacić pomiędzy 5-8 tys. zł brutto.

Interesującym miejscem migracji Poznaniaków jest Koninko. Miejscowość ta, położona nieopodal trasy katowickiej zaledwie kilkanaście minut drogi od Poznania, powoli staje się typową „sypialnią miasta”. – Znajdujące się w naszej ofercie segmenty w Koninku dostępne są już za 399.900 brutto z ponad 200. metrową działką. W standardzie klienci otrzymują wideodomofon, rolety we wszystkich oknach, przyłącze do kominka, drewniany taras, zamykaną wiatę garażową, nowoczesne ogrzewanie podłogowe z piecem kondensacyjnym oraz okna typu Patio z roletami automatycznymi. Ponadto każdy z domów ma poddasze nieużytkowe do własnego zagospodarowania – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Dodatkowo w ramach specjalnej oferty klienci, którzy do końca roku zakupią segment, otrzymają w cenie system inteligentnego domu.

Osiedle Nowe Koninko wyróżnia skandynawski, oryginalny styl, którego cechami rozpoznawczymi są drewniane elementy elewacji i ręcznie wyrabiana cegła klinkierowa. Inwestycja oferuje swoim mieszkańcom zaplanowaną i spójną pod względem architektonicznym przestrzeń z pełną infrastrukturą osiedla, w tym z dobrze oświetlonymi uliczkami i wspólnym terenem zielonym z placem zabaw dla najmłodszych. Docelowo inwestycja ma mieć jeszcze cztery etapy.

Przestrzeń dla rodziny

Potrzeba większej życiowej przestrzeni jest jednym z głównych powodów, dla których kupujący nieruchomość decydują się by „zamieszkać w szeregu”. Pomimo tego, że w segmencie wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron. Ponadto zyskujemy „dodatkowy pokój” w postaci naszego wymarzonego ogrodu. Niepodważalną korzyścią takich nieruchomości jest również podział domu na część dzienną i sypialną. W praktyce, domy szeregowe ze względu na swoją konstrukcję, na parterze mają zazwyczaj salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie. Daje to możliwość odosobnienia i zapewnia znacznie większej prywatności i swobody wszystkim domownikom. Z tych właśnie powodów warunki mieszkania w szeregowcu są bardzo zbliżone do tych, jakie oferuje nam dom wolnostojący.

Myśląc o zakupie segmentu, warto również pamiętać, że społeczności powstałe na osiedlach domów szeregowych sprzyjają wyższemu poczuciu bezpieczeństwa ich mieszkańców. Wynika to z tego, że sąsiedzi się znają i niejednokrotnie pomagają sobie wzajemnie.

Własny ogród

Polski rynek nieruchomości powoli przejmuje trendy z zachodu, gdzie głównym przedmiotem obrotu nie są mieszkania, lecz domy. Entuzjaści tego rodzaju inwestycji cenią sobie posiadanie własnego ogrodu i tarasu. Elementy te stają się na tyle ważne, iż dla nich jesteśmy skłonni wyprowadzić się z centrum miasta. Niestety koszt zakupu gruntu niejednokrotnie uniemożliwia wybudowanie własnego domu. W tej sytuacji nabywcy bardzo często decydują się na kupno szeregowca, gdyż to on właśnie zapewnia komfort mieszkania zbliżony do tego, jaki oferuje dom wolnostojący. Marzenie o posiadaniu własnego ogrodu z miejscem do grillowania, grządkami warzyw i rabatą pięknych kwiatów zostaje spełnione. – Dzięki oferowanym przez nas w standardzie oknom przesuwnym, mieszkańcy Nowego Konika w ciepłe dni mogą bez problemu powiększyć salon swojego domu o przestrzeń ogrodu, uzyskując dodatkowy, „zielony pokój”. To sprzyja kontaktom z przyrodą i przebywaniu na świeżym powietrzu – mówi Piotr Swoboda.

Segment to inwestycja stanowiąca doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą mieć własny ogród i nieco więcej życiowej przestrzeni, a z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego domu. Dlatego wyprowadzając się za miasto, warto pomyśleć o zaletach zabudowy szeregowej.

PR

LA

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

mieszkanie Koninko domy dom nieruchomości

Zobacz także...

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

2021-06-02

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

Budownictwo modułowe zyskuje coraz większe znaczenie. Co prawda w Polsce nie jest ono jeszcze tak popularne jak na Zachodzie, ale trend ten stopniowo się odwraca. Z szacunków firmy konsultingowej Roland Berger wynika, że do końca 2022 r. udział prefabrykowanych obiektów w polskim rynku wzrośnie o niecałe 38% [1]. Z czego wynika zainteresowanie takimi rozwiązaniami? więcej...

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

2021-05-31

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

Możliwość zagospodarowania poddasza to niewątpliwa zaleta niejednego domku jednorodzinnego. więcej...

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

2021-04-26

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. więcej...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

2021-02-02

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. więcej...