budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Trwała, stylowa i opłacalna, czyli dlaczego warto wybrać elewację klinkierową

2016-04-27

Wybór materiału, z którego wykonamy elewację budynku ma wpływ nie tylko na jego estetykę, ale także na koszty utrzymania, wygodę użytkowania oraz wartość nieruchomości. Decyzja o zastosowaniu cegły klinkierowej jest pod tymi względami szczególnie opłacalna, budując wartość dodaną każdej inwestycji.

Choć na rynku dostępnych jest dziś wiele materiałów budowlanych do wykonywania elewacji, klinkier wciąż cieszy się opinią jednego z najbardziej pożądanych i prestiżowych. Tajemnicą sukcesu jest wyjątkowe połączenie stylu z właściwościami, dzięki któremu klinkier jest chętnie stosowany w zróżnicowanych projektach.

Praktycznie i ekologicznie

- Przede wszystkim, trójwarstwowa ściana z elewacją z cegły klinkierowej zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Naturalny materiał pozwala przy tym utrzymać odpowiedni mikroklimat wewnątrz budynku - zwraca uwagę Piotr Czerski, Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. - Taka konstrukcja gwarantuje też wysoką izolacyjność akustyczną.

Klinkier jest przy tym materiałem niezwykle trwałym, zdecydowanie bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne niż np. różnego rodzaju tynki. Jego zaletą jest też odporność na ogień, korozję chemiczną i biologiczną, a także na różnego rodzaju grzyby, glony i mchy, mogące wywoływać alergie. W efekcie, wykonanym z klinkieru elewacjom niestraszne są takie zagrożenia jak gradobicia czy kwaśne deszcze.

Styl, w który warto inwestować

Klinkier jest materiałem w 100% naturalnym. Bogactwo barw i faktur uzyskuje się bez stosowania sztucznych dodatków czy barwników, a jedynie poprzez wykorzystywanie różnych gatunków glin i technik wypalania. Powstające w ten sposób kolory i kształty tworzą szeroką paletę, umożliwiając idealne dopasowanie elewacji do każdego projektu. Co więcej, ponadczasowy styl klinkieru sprawia, że doskonale komponuje się on z większością stosowanych powszechnie materiałów, w tym zwłaszcza z drewnem, szkłem czy aluminium.

Choć klinkierowa elewacja jest często postrzegana jako kosztowny luksus, to taka inwestycja okazuje się wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem. Płytki i cegły stanowią niewielki procent wydatków na całą budowę, oferując jednocześnie spore oszczędności w perspektywie kolejnych lat użytkowania nieruchomości. - Niska nasiąkliwość cegieł niweluje osiadanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie - także konieczność kosztownego odświeżania elewacji co kilka lub kilkanaście lat - potwierdza Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. - Zbita i zwarta struktura spieku ceramicznego zapewnia też całkowitą zmywalność, dzięki czemu przy pomocy odpowiedniego środka z klinkierowej powierzchni można zmyć nawet graffitti.

Rozważając decyzję o budowie elewacji klinkierowej warto mieć na uwadze również fakt, że taka inwestycja podnosi wartość całej nieruchomości. Uroda naturalnego materiału i jego właściwości przekładają się więc na wymierne korzyści dla właścicieli nie tylko na etapie użytkowania, ale również ewentualnej odsprzedaży.

Koncern CRH plc powstał w 1970 roku w Irlandii. Dziś jest światowym liderem branży branży materiałów budowlanych, oferującym swoje produkty w 37 krajach. W 4000 zakładów na całym świecie zatrudnia ponad 90 000 pracowników. Na polskim rynku jest obecny od 1995 roku.

CRH Klinkier grupuje 3 należące do koncernu cegielnie – Gozdnicę, Patokę oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Wykorzystując wieloletnią tradycję zakładów i dostęp do najnowszych technologii oferuje najwyższej jakości produkty z segmentu ceramiki budowlanej.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

elewacja klinkierowa CRH Klinkier klinkier

Zobacz także...

Chłodne oblicze klinkieru. Nowa cegła z kolekcji FARO marki Röben

2014-05-27

Chłodne oblicze klinkieru. Nowa cegła z kolekcji FARO marki Röben

Cegła FARO szara cieniowana, melanż to najnowsza propozycja firmy Röben w ofercie cegieł utrzymanych w chłodnej kolorystyce więcej...

Cumulus i Naria - nowe kolory polskich cegieł Terca

2013-11-27

Cumulus i Naria - nowe kolory polskich cegieł Terca

Stalowa cegła Cumulus oraz brunatna Naria to dwie nowości z polskich zakładów Wienerberger w Toruniu i Jankowej Żagańskiej, produkujących klinkier Terca. Cegła Cumulus uzupełniła kolekcję Futura, wyróżniającą się nasyconymi, lekko połyskującymi barwami. Natomiast Naria poszerzyła ofertę cegieł strukturyzowanych o stonowanych kolorach ziemi. więcej...

Pływalnia w klinkierowej oprawie

2012-09-27

Pływalnia w klinkierowej oprawie

Środa Śląska to jedna z najstarszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Położenie przy dużych złożach gliny oraz historyczne obiekty wzniesione z cegieł skłaniają do stosowania tego materiału także w nowych inwestycjach, czego przykładem jest oddany właśnie do użytku nowy basen miejski więcej...

Hotel Blue Diamond w Rzeszowie

2012-08-29

Hotel Blue Diamond w Rzeszowie

Dużo inwestycji w regionie podkarpackim zwolniło tempo, a nawet zostało odwołanych ze względu na kryzys. Dzięki uporowi inwestora, ich losu nie podzielił hotel Blue Diamond w Rzeszowie, który powstał w terminie i dziś zachwyca swoją wygiętą, klinkierowo-szklaną elewacją więcej...

Przenikanie przeszłości i przyszłości – Time Warner Cable Arena w Charlotte

2012-07-27

Przenikanie przeszłości i przyszłości –  Time Warner Cable Arena w Charlotte

O tradycji budowania z cegły mówi się często w kontekście Wielkiej Brytanii, Niemiec czy krajów Beneluksu. Współczesne realizacje nawiązujące do historycznych wzorców przypominają, że klinkier jest także często stosowany w USA więcej...