budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Osiedle Tęczowe - ostatnia szansa na zakup mieszkań w programie Rodzina na Swoim

2011-12-08

Od nowego roku w Warszawie Rodzina na swoim może zniknąć zupełnie

Grudzień może być ostatnim miesiącem, kiedy uda się jeszcze kupić w Warszawie mieszkanie w programie „Rodzina na swoim”. To dlatego, że co kwartał zmniejszają się limity rządowego programu. Mieszkania w kredycie z dopłatą znajdziemy jeszcze na Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach.

Każdy, kto chciałby zakupić mieszkanie w popularnym programie „Rodzina na swoim” po obowiązującej jeszcze stawce 6.435 zł za m kw., powinien się pospieszyć. Grudzień 2011 może być ostatnią chwilą na decyzję i możliwość zakupu mieszkań w tej cenie. Od nowego roku cięcia mogą być jeszcze większe.

Z początkiem 2012 r. stawki „Rodziny na swoim” mogą zostać ponownie obniżone w związku z wygaszaniem programu. Całkowicie zniknie on z końcem przyszłego roku. Spadki zaczęły się już latem. Jeszcze w wakacje limit wynosił 9.800 zł za m kw., we wrześniu spadł do 7.011 zł, natomiast od października wynosi już tylko 6.435 zł za m kw. Po kolejnym obniżeniu limitu, które nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2012 r., kupienie mieszkania w ramach „Rodziny na swoim” w Warszawie będzie praktycznie niemożliwe.

- Zainteresowanie programem „Rodzina na swoim” nadal jest ogromne. Dla wielu osób to ważne, aby zdążyć kupić mieszkanie w kredycie z dopłatą, szczególnie, że dodatkowym problemem przy kredytach może być rekomendacja S, która wejdzie od 1 stycznia - wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan.

Mieszkania z pierwszego etapu Osiedla Tęczowego stołeczny deweloper przekazuje już klientom. Klucze do swoich mieszkań odebrali mieszkańcy pierwszych 4 budynków. Mieszkania w kolejnych 6 budynkach będą sukcesywnie przekazywane właścicielom. Osiedle charakteryzuje kameralna zabudowa - w każdym budynku powstają jedynie 22 mieszkania. Te na parterze mają własne, duże ogródki, pozostałe – balkony. Budynki zostały zaprojektowane w niskiej zabudowie – mają tylko 4 kondygnacje. Architektura i plan całego osiedla są bardzo spójne: wyróżnia je modernistyczna, prosta linia budynków, klinkierowe wykończenia fasad oraz połączenie stali i szkła na balkonach.

W niedalekim sąsiedztwie ul. Szczęsnej i Techników, gdzie zlokalizowane jest osiedle, znajdują się centra handlowe jak m.in. Blue City, Reduta czy Castorama, ale także tereny zielone nad Stawem Koziorożca czy w parku na Szczęśliwicach. Dobra jest także komunikacja, która opiera się nie tylko na komunikacji miejskiej, ale też podmiejskich pociągach: niedaleko jest stacją PKP i SKM.

W ramach projektu zabudowy firma Dolcan sprzedała za symboliczną opłatą część zlokalizowanej działki na potrzeby dzielnicy Włochy. W pobliżu osiedla powstała nowoczesna ogólnodostępna przychodnia zdrowia, niebawem zostanie oddana do użytku. Szczegółowe plany mieszkań: www.dolcan.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Rodzina na swoim Dolcan dom informacje budowlane inwestycje budowlane mieszkania Rodzina na Swoim Warszawa

Zobacz także...

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

2021-07-20

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem koniecznym w każdym domu i w każdym mieszkaniu. Niezależnie od tego, jaką dokładnie powierzchnię mamy do dyspozycji, należy zadbać o aranżację całego pomieszczenia więcej...

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

2021-06-02

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

Budownictwo modułowe zyskuje coraz większe znaczenie. Co prawda w Polsce nie jest ono jeszcze tak popularne jak na Zachodzie, ale trend ten stopniowo się odwraca. Z szacunków firmy konsultingowej Roland Berger wynika, że do końca 2022 r. udział prefabrykowanych obiektów w polskim rynku wzrośnie o niecałe 38% [1]. Z czego wynika zainteresowanie takimi rozwiązaniami? więcej...

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

2021-05-31

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

Możliwość zagospodarowania poddasza to niewątpliwa zaleta niejednego domku jednorodzinnego. więcej...

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

2021-04-26

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. więcej...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...