budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Okna od Pruszyńskiego

2012-03-28

Okna od Pruszyńskiego

AURA – pod taką marką wprowadzany jest na rynek nowy produkt Grupy Pruszyński.

Najwyższa półka

Marka AURA to w głównej mierze dwa rodzaje okien dachowych o środkowej osi obrotu: wykonane z tworzywa sztucznego – APX 700 oraz drewniane z modułem nawiewnika – AVX 700. W obu przypadkach są to produkty spełniające najwyższe standardy techniczne i estetyczne, a w dodatku objęte są 10-letnią gwarancją.

Okna z tworzywa sztucznego wykonano ze specjalnych profili PCV i wzmocniono profilami stalowymi. Wszystko po to, aby były jak najbardziej odporne na odkształcenia oraz nie pozwalały na przenikani a ciepła.

Równie imponujące parametry mają okna wykonane z drewna. Surowiec do ich produkcji to wyjątkowo trwałe, selekcjonowane i sezonowane, a następnie próżniowo impregnowane oraz zabezpieczone przeciwgrzybicznie drewno sosny nordyckiej. Okna AURA dostępne są w pięciu najczęściej stosowanych w polskim budownictwie rozmiarach (od 55 x 78 cm do 78 x 140 cm). Wyposażono je w pakiet szybowy o grubości 24 mm z powłoką niskoemisyjną, wypełniony argonem, z hartowaną szybą zewnętrzną. Już to gwarantuje odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo jednak okna oferowane przez Grupę Pruszyński wyposażone są w eleganckie klamki z formowanego cynku. Umieszczono je u dołu skrzydła, co znacznie ułatwia otwieranie okna, nawet gdy zamontowane jest na znacznej wysokości. Problemu nie stanowi również szybkie wypięcie skrzydła. Jest to możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji niewymagającego smarowania zawiasu o teflonowym trzpieniu. Okna AURA charakteryzują się jeszcze inną wyjątkową cechą a mianowicie nawiewnikiem o największej na rynku ilości możliwego przepływu powietrza na godzinę, parametr ten wynosi - 22-35 m3/h.

Szczelność, ale też niezbędny przepływ powietrza gwarantuje zamontowany w oknach AURA specjalny system uszczelek, dzięki którym cały mechanizm zabezpieczony jest przed podwiewaniem drobin wody i śniegu pod osłony kołnierza łączącego okna z pokryciem dachowym. W tym miejscu należy wspomnieć o innowacyjnym rozwiązaniu. Surowcem wykorzystanym do budowy kołnierza jest gruba, oksydowana blacha aluminiowa. Konstruktorzy zrezygnowali z użycia standardowego w tego typu przypadkach ołowiu. Wynika to przede wszystkim z dbałości o środowisko naturalne.

Wygodne dodatki
Produkty z logo AURA to, poza oknami dachowymi, także wyłazy przeznaczone do stosowania na nieogrzewanych poddaszach. Zapewniają one doświetlenie oraz wentylację pomieszczeń, a także umożliwiają wyjście na dach w czasie dekarskich lub kominiarskich prac konserwacyjnych. Wyłaz jest dostępny w jednym rozmiarze 45 x 73 cm.
Ościeżnicę wyłazu wykonano z klejonego warstwowo drewna sosny nordyckiej. Z kolei do konstrukcji skrzydła i zintegrowanego z wyłazem kołnierza uszczelniającego wykorzystano oksydowaną blachę aluminiową zabezpieczoną od strony zewnętrznej powłoką ochronną. Kołnierz uszczelniający umożliwia zastosowanie wyłazu w pokryciach dachowych o maksymalnej grubości 120 mm. Sam wyłaz można natomiast instalować w dachach o pochyleniach od 20 do 60 stopni.

Pod marką AURA dostępna jest też cała gama akcesoriów do okien dachowych, jak np. rolety zaciemniające i przyciemniające oraz markizy zewnętrzne.

Kluczowe parametry okien AURA:
* Wodoszczelność: E 1500 – dla okien PCV, E 1200 – dla okien drewnianych
* Przepuszczalność powietrza: Class 4 – dla okien PCV, Class 3 – dla okien drewnianych
* Odporność na wiatr: Class C4 – dla obu rodzajów okien
* Współczynnik przenikania ciepła: Uw  1,4 W/m2K – dla obu rodzajów okien
* Nawiewnik o wydajności 22 – 35m3/h umożliwiający dopływ powietrza przy całkowicie zamkniętym skrzydle (dotyczy okien drewnianych)

Montaż nie jest problemem
W każdym zestawie okien AURA znajdują się specjalne uchwyty montażowe wymuszające instalację poszczególnych elementów we właściwym miejscu. Poza tym producent dostarcza przejrzystą instrukcję zawierającą szczegółowe wskazówki dotyczące montażu zarówno okna, jak i kołnierza uszczelniającego.

Do pokryć płaskich o maksymalnej grubości 16 mm odpowiedni jest kołnierz SFX. Jego boczne elementy mają budowę segmentową, ułatwiającą montaż kołnierza z elementami płaskiego pokrycia dachowego.

Do pokryć profilowanych o grubości od 16 do 50 mm stosuje się natomiast kołnierz TFX. Ofertę uzupełnia kołnierz UFX do pokryć wysokoprofilowych o grubości od 16 do 120 mm. Kołnierze TFX i UFX są wyposażone w gąbkowy klin uszczelniający oraz wykonany z podwójnej blachy aluminiowej dolny pas, który dostosowuje się kształtem do profila pokrycia dachowego. Do połączonych w poziomie i pionie zestawów okien odpowiednie są kołnierze UCX dostępne do pokryć profilowanych.

Zarówno w kołnierzu jak i jego osłonach profile są zamknięte. Szczegóły konstrukcji i sposób montażu dopracowano tak, aby wyeliminować możliwość mechanicznego uszkodzenia osłon.

Okna wraz z odpowiednim kołnierzem przeznaczone są do montażu we wszystkich rodzajach pokryć dachowych o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni. Konstrukcja okien umożliwia montaż głęboko w dachu – tak, że zewnętrzna płaszczyzna skrzydła niemal licuje z płaszczyzną zewnętrzną typowego profilowanego pokrycia dachowego. Taki sposób montażu znacznie poprawia estetykę dachu. Jest istotny również z powodów praktycznych – okno nie zatrzymuje śniegu i zanieczyszczeń.


Informacje o firmie

Firma Blachy Pruszyński to największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji. Kontroluje ok. 25 – 30 proc. tego rynku o szacunkowej wartości 2,5 mld zł rocznie. Spółka wchodzi w skład Grupy Pruszyński, którą tworzy ponad 20 podmiotów działających na terenie Polski, Czech, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Niemiec oraz Litwy.

Grupa Pruszyński jest dostawcą materiałów i technologii przy realizacji największych i najambitniejszych projektów inwestycyjnych w kraju. Była zaangażowana m.in. podczas budowy fabryki Toyoty w Wałbrzychu, nowego Portu Lotniczego Okęcie w Warszawie, toru kolarskiego w Pruszkowie oraz wielu centrów handlowych w całej Polsce.

Jakość produktów i usług oferowanych przez spółkę potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. ISO 9001:2001. Jest ona też posiadaczem najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowych, jak choćby Godła „Teraz Polska” przyznanego blachodachówce Szafir w XIII edycji Konkursu. W 2009 r. Grupa została uhonorowana m.in. tytułem Diamentu Forbesa oraz Wybitnego Eksportera Roku, otrzymała Złoty Laur Klienta, a także Medal Europejski dla Płyty Warstwowej z rdzeniem styropianowym.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Pruszyński AURA informacje budowlane okna

Zobacz także...

Zaawansowana technologia z widokiem na przyszłość - system okuć do okien TITAN

2021-09-08

Zaawansowana technologia z widokiem na przyszłość - system okuć do okien TITAN

Bezpieczeństwo, komfort, trwałość, wydajność energetyczna i estetyka – to tylko część elementów, jakie trzeba wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie okucia okienne. więcej...

Dobór okien do pomieszczenia - poradnik

2021-05-04

Dobór okien do pomieszczenia - poradnik

Odpowiedni dobór okien przekłada się na komfort pracy, odpoczynku, a ponadto poprawia izolację cieplną mieszkania. Przy szukaniu właściwych rozwiązań należy wziąć pod uwagę m.in. rodzaj i przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. Inne wymagania będzie stawiać przed nami salon wyposażony na przykład w balkon czy taras, a inne niewielka kuchnia. Na co zwrócić uwagę, wybierając okna do pomieszczeń w domu czy mieszkaniu? więcej...

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

2021-01-25

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

Jednym z najważniejszych zadań nowoczesnego budownictwa jest dążenie do minimalizowania zużycia surowców oraz energii. Dotyczy to zarówno materiałów budowlanych, jak i takich elementów, jak drzwi czy okna. więcej...

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

2019-06-17

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

Dom to miejsce, które kojarzy nam się z bezpieczeństwem, wygodą oraz ogólnym spokojem. Nic zatem dziwnego, że chcemy aby wyposażenie tego domu było takie jak sobie wymarzymy. więcej...

Jak wybrać okna do domu i firmy?

2017-07-10

Jak wybrać okna do domu i firmy?

Zakup okien tylko pozornie jest łatwym zadaniem. Przed udaniem się do salonu trzeba nie tylko zrobić konieczne pomiary, ale również zastanowić się dokładnie nad oczekiwaniami, jakie mamy względem swojego przyszłego wyposażenia domu oraz parametry, jakie powinny posiadać. więcej...