budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Oficjalne zakończenie stanu surowego zamkniętego apartamentowca Dune

2012-10-24

Już trwa montaż fasady na Dune

To już ostatnie etapy budowy tego nowoczesnego apartamentowca. 19 października zakończono stan surowy zamknięty apartamentowca Dune. Pozostaje już tylko położenie fasady i wykończenie wnętrz. Budynek będzie gotowy na początku przyszłego roku.

Dune powstaje w Mielnie, przy samej plaży na wydmie w otoczeniu lasu sosnowego. To obecnie najlepsza i najbardziej prestiżowa lokalizacja na całym polskim  wybrzeżu.

W piątek, 19 października deweloper, firma Mielno Holding – Firmus Group oficjalnie zakończyła stan surowy zamknięty inwestycji z wpisem do dziennika budowy.
W ubiegłym tygodniu zakończyły się najtrudniejsze prace montażowe na najwyższej kondygnacji, gdzie znajdują się w większości przeszklone penthousy. – W odróżnieniu od okien rozwierno-uchylnych z niższych kondygnacji, okna na ostatniej kondygnacji są podnoszono-przesuwne i pomimo swoich dużych gabarytów muszą spełniać wysokie wymagania związane z  izolacją cieplną, wiatroszczelnością i antykorozyjnością. Wymiary największych skrzydeł podnoszono-przesuwnych dochodzą do 2 m szerokości przy 3 m wysokości i zapewniają panoramiczny widok na Morze Bałtyckie oraz plażę –  mówi Damian Kroc, project manager z Gleeds, firmy zarządzającej przebiegiem procesu budowlanego. Olbrzymie okna trafiły na ostatnie piętro przy pomocy specjalnego dźwigu. Prace wykonywane były z jak największą precyzją i dokładnością, ponieważ nad Bałtykiem o tej porze roku wieje silny wiatr.

Do ukończenia budynku pozostał jeszcze montaż elewacji, który już się rozpoczął, wstawienie drzwi wewnętrznych, a także wykończenia wnętrz i basenów. W budynku zamontowano już windy, a na zewnątrz trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu.
Apartamentowiec Dune będzie miał dwa zewnętrzne baseny do dyspozycji mieszkańców, które połączone będą z tarasem widokowym prowadzącym do całorocznej kawiarni. Z kawiarni, której okna wychodzą na Morze Bałtyckie, będą mogli korzystać wszyscy plażowicze i turyści.

- Budowa Dune powoli dobiega końca. Z dnia na dzień zmiany są coraz bardziej widoczne, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Już niedługo będzie gotowy apartament pokazowy z pełnym umeblowaniem – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

Wartość inwestycji wynosi ok. 52 mln zł, budynek będzie jednym z najbardziej luksusowych obiektów na Zachodnim Wybrzeżu. Ceny apartamentów wahają się od 9.500 do 15.000 zł za m kw. – wszystkie są wykończone pod klucz. Apartamenty w Dune to dwu-, trzypokojowe lokale o powierzchni ok. 50-60 m kw. Wszystkie lokale typu studio o powierzchni do 30 m kw. zostały już sprzedane. Natomiast cała inwestycja jest już sprzedana w blisko 70  proc.
Dla najbardziej wymagających klientów na ostatnim piętrze inwestycji zaplanowano najbardziej ekskluzywne apartamenty, ponad 100-metrowe penthousy. Ich designem zajęli się światowej sławy projektanci z włoskiej pracowni Matteo Nunziati. Penthousy mają duże, ok. 250-metrowe tarasy, na których właściciele mogą zaaranżować swoją prywatną strefę relaksu.

Mielno Holding – Firmus Group odda budynek w pełni wykończony, tak by klienci mogli od razu korzystać ze swoich apartamentów. Zostaną one luksusowo wyposażone, przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Wysokiej jakości wykończenie znajduje się w cenie lokali.

Informacje o inwestorze:
Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko- inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400.000 mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Mielno Holding - Firmus posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18- dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500.000 mkw. nieruchomości zabudowanych.
 
Grupie udało się już ukończyć i sprzedać kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty Grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.
 
Grupa dysponuje od 2000 r. własną, lokalną strukturą administracyjną, obejmującą działalność projektantów i architektów, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż i marketing, nie licząc zarządzania ogólnego. Wiele krajowych i międzynarodowych firm świadczy Grupie swoje usługi, uczestnicząc w rozbudowie portfela należących do Grupy projektów.

Strategia rozwoju Mielno Holding – Firmus Group zakłada ścisłą współpracę z przedstawicielami miejscowych władz i lokalną społecznością oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Już teraz Grupa udziela miejscowej społeczności znacznego wsparcia w zakresie edukacji i zatrudnienia oraz w sferze sztuki, sportu i realizacji wartości humanitarnych.
 
“Działalność deweloperska to więcej niż stawianie budynków - to tworzenie otoczenia dla przyszłych pokoleń, a to wymaga najwyższej staranności”
                                                         Stein Christian Knutsen, CEO
PR

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

nieruchomości informacje budowlane Mielno informacje budowlane Dune apartamentowce second home

Zobacz także...

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

2019-11-14

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

Rynek nieruchomości w Lublinie ma się coraz lepiej, a co więcej – ciągle się rozwija. Co roku przybywa coraz więcej mieszkań, a zapotrzebowanie nie maleje! Ciągle pojawiają się nowe firmy deweloperskie, które oferują swoje usługi. Jak wybierać dobrego dewelopera? więcej...

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości?

2019-08-02

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości?

Rynek nieruchomości obfituje w wiele ciekawych ofert. W zależności od tego jakiego rodzaju nieruchomość planujemy nabyć: mieszkanie, lokal usługowy czy dom wolnostojący, musimy być przygotowani na spory wydatek. więcej...

Inwestycja w nieruchomości – czy warto kupić apartament w Wiśle?

2019-03-04

Inwestycja w nieruchomości – czy warto kupić apartament w Wiśle?

Nieruchomości to jedna z najlepszych inwestycji, zwłaszcza w miastach turystycznych. Wisła, jako jedno z miast beskidzkich, jest bardzo częstym celem podróży miłośników narciarstwa, kolarstwa i pieszych wycieczek, dzięki temu, nieruchomości zyskują na wartości każdego roku. więcej...

Program MdM – ostatnie 67 mln zł w tym roku

2017-08-08

Program MdM – ostatnie 67 mln zł w tym roku

Wielu klientów na rynku nieruchomości z niecierpliwością wyczekuje możliwości otrzymania wsparcia z MdM. Dziś, 8 sierpnia została uruchomiona przedostatnia pula – dodatkowe 67 mln zł. więcej...

Jak skutecznie promować mieszkania

2017-06-05

Jak skutecznie promować mieszkania

Jaką formę komunikacji marketingowej deweloperzy uważają za najbardziej efektywną? Jakie działania reklamowe przynoszą najlepszy skutek w przypadku sprzedaży mieszkań? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl więcej...