budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Materiały budowlane przez Internet. Czy warto korzystać ze sklepów online?

2021-05-26

Sklepy stacjonarne wydawały się pewnym wyborem — profesjonalna, dobrze doradzająca obsługa, szybkie zakupy, możliwość zobaczenia towaru na żywo. Wraz z rozwojem sklepów internetowych, coraz więcej branż przeniosło się do Internetu. Nie inaczej jest z branżą budowlaną. Sklepy budowlane online to coraz większa część rynku. Tylko czy warto w nich kupować? Przekonajmy się.

Wygoda, szybkość i przejrzystość. Sklepy internetowe, a stacjonarne

Wejście do sklepu, ogromna powierzchnia, nie zawsze podpisane alejki. Po kilku zbędnych spacerach wzdłuż regałów nadal nie udało się znaleźć poszukiwanej rurki czy materiału. Kolejna wycieczka w stronę najbliższego pracownika, w celu zapytania, gdzie można znaleźć dany artykuł. Historia dobrze znana z każdego stacjonarnego sklepu budowlanego. 

Nie bez powodu sklepy internetowe stają się coraz popularniejsze. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła związanego z materiałami budowlanymi, od razu wyświetlają się najlepsze sklepy internetowe. Dbają one nie tylko o swoją ofertę, ale o każdy aspekt działalności — dlatego wiele z nich wykorzystuje pozycjonowanie stron w EACTIVE, by być lepiej widocznym dla potencjalnego klienta.

 

 

 

Dbają też w inny sposób. Pozwalają uniknąć straty czasu na szukanie potrzebnych materiałów. Nie trzeba przemierzać kilometrów i szukać między regałami. Większość sklepów online posiada wbudowaną wyszukiwarkę — wystarczy wpisać poszukiwaną frazę, a wyskoczą wszystkie dostępne opcje. Co więcej, nie trzeba podróżować między sklepami, by porównać ceny. Opcje filtrowania i sortowania po cenach pozwalają na szybkie zweryfikowanie, jaki materiał jest najtańszy i w którym sklepie. Naturalnie, w sklepach internetowych ceny są też nieco niższe z uwagi na niższą marżę. W końcu do głównych kosztów takiego sklepu należą te magazynowania, logistyki i obsługi strony, a odchodzi obsługa całego budynku i sklepu na miejscu.

Sklepy budowlane online — dlaczego warto i na co trzeba uważać?

Podstawową zaletą kupowania materiałów budowlanych przez Internet jest wspomniana wcześniej cena — zwłaszcza opłaca się kupować narzędzia, przewody, kable czy materiały z PVC. Idzie za tym jednak szereg innych korzyści. Dużo wygodniej jest np. kupić materiały budowlane na raty z uwagi na szybsze wypełnienie formalności — wniosek składa się online, wypełniając kilka formularzy i w ciągu chwili jest odpowiedź zwrotna. Sklepy budowlane online są atrakcyjne zwłaszcza dla tych mniej zmotoryzowanych. Każdy sklep internetowy posiada opcję dostawy do domu, a w przypadku lekkich materiałów dostawa ta nie należy do drogich. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiego sprawdzenia specyfikacji danego produktu. Nie trzeba porady specjalisty pracującego w sklepie. Wystarczy kliknięcie w szczegóły danego artykułu i mamy wszelkie potrzebne dane, takie jak wymiary czy materiał.

Jakie wobec tylu zalet mogą być wady zakupów budowlanych online? Dotyczy to przede wszystkim zakupów materiałów, w których znaczenie ma kolor i detale. Nie zawsze zdjęcie oddaje rzeczywiste barwy czy szczegóły danego materiału. Wynika to nie tylko z jakości zdjęcia i rozdzielczości, ale też ustawień i parametrów wyświetlacza. Czasami zdarzają się także uszkodzone przesyłki czy towary niezgodne z opisem na stronie. 

Na to jednak jest odpowiedź w postaci bezpłatnych zwrotów towaru i reklamacji. Sklepy internetowe są zobowiązane do zapewnienia okresu minimum 10 dni, podczas którego można zwrócić towar i otrzymać z powrotem pieniądze. Dlatego, nawet jeżeli nie trafimy z barwą farby czy płytek, będzie można je zwrócić i zamówić zupełnie inny produkt bez konsekwencji.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

sklepy materiały budowlane

Zobacz także...

Jakie zmiany zaszły w prawie budowlanym w 2021 roku?

2021-07-09

Jakie zmiany zaszły w prawie budowlanym w 2021 roku?

Podpisana przez prezydenta ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianach w prawie budowlanym weszła w życie 19 września 2020 r. więcej...

Szafa bezpieczeństwa, czyli bezpieczne przechowywanie materiałów niebezpiecznych

2021-04-08

Szafa bezpieczeństwa, czyli bezpieczne przechowywanie materiałów niebezpiecznych

Istnieją specjalne zasady przechowywania materiałów niebezpiecznych, które są ściśle określone. więcej...

Izolacja termiczna - co warto wiedzieć?

2021-01-07

Izolacja termiczna - co warto wiedzieć?

Dopasowanie odpowiedniej izolacji jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega stratom energii i wpływa na koszty związane z utrzymaniem budynku. więcej...

Węże techniczne – zastosowanie i rodzaje

2019-08-29

Węże techniczne – zastosowanie i rodzaje

Węże techniczne są alternatywą dla rurociągów. Charakteryzują się dużą elastycznością i wytrzymałością. Ich ogromną zaletą jest łatwość montażu. więcej...

Zielone certyfikaty w polskim budownictwie

2016-10-26

Zielone certyfikaty w polskim budownictwie

Popularność zielonego budownictwa w naszym kraju z roku na rok rośnie wśród inwestorów i najemców budynków. W 2016 roku liczba obiektów, którym przyznano certyfikaty budownictwa ekologicznego wzrosła o 32 proc. według raportu przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Wskazuje to na ogromny potencjał dla ekologicznych i przyjaznych dla społeczeństwa rozwiązań budowlanych. więcej...